Rynek

LGBS Polska nabywa 20% udziałów w IT-Dev

Wrocławska firma IT-Dev specjalizuje się we wdrożeniach i rozwoju rozwiązań opartych o platformę Microsoft SharePoint. Jak mówią przedstawiciele LGBS Polska, inwestycja jest kolejnym krokiem przybliżającym do stworzenia Grupy Technologicznej Euvic, która ma skupić kilkanaście wiodących na polskim rynku spółek technologicznych.

LGBS Polska nabywa 20% udziałów w IT-Dev

Jak zgodnie podkreślają zarządy obu spółek, w transakcji chodzi przede wszystkim o synergię i efekt skali. Połączone zespoły firm umożliwią realizację najbardziej złożonych wdrożeń platformy SharePoint oraz sprawną obsługę serwisową w tym zakresie nawet największych organizacji.

Od kilku lat inwestujemy w wyróżniające się na rynku firmy technologiczne o uzupełniającej się ofercie i doświadczeniach, tworząc powiązania kapitałowe pomiędzy nimi. Ma to stanowić wiarygodną podstawę wspólnego realizowania licznych projektów w Polsce i na świecie. Połączone zasoby wszystkich naszych spółek staną się już wkrótce bazą do stworzenia Grupy Euvic. Będzie to jedna z największych organizacji IT w Polsce pod względem zasobów ludzkich i wszechstronności oferty” – zapowiada Wojciech Wolny, prezes zarządu LGBS Polska.

Dołączenie IT-Dev do Grupy Euvic pomoże nam dotrzeć do jej klientów i zapewni dostęp do dużego zespołu inżynierów. Jednocześnie wspólna oferta w zakresie rozwiązań SharePoint pozwoli nam adresować potrzeby biznesowe największych organizacji nie tylko na rynku polskim, ale również światowym” – powiedział Tomasz Szałaj, prezes zarządu IT-Dev

LGBS nabył dotychczas udziały większościowe takich spółek technologicznych, jak: Junisoftex, Grupa Spot, Speednet, Bipronet, JCommerce, Fild.Net i Omnis. W skład grupy wchodzą także startupy – LGBS Energia i PI Systems, austriacki współzałożyciel LGBS – LG Nexera, a także spółki eOpen, Netland iInternetium. LGBS ma także oddział w Stanach Zjednoczonych – LGBS Software LCC. Powiązana z LGBS jest także spółka Multishoring.info, specjalizująca się w oferowaniu usług IT w modelu nearshoringowym.

Przeczytaj również
Wartość rynku cloud computing w Polsce w roku 2022 wyniesie 3 mld zł

Łącznie w LGBS i powiązanych z nią firmach jest zatrudnionych ponad 1000 inżynierów pracujących w biurach w 10 miastach w Polsce, a także w Wiedniu, Nowym Jorku i Palo Alto. Wartość usług sprzedanych przez te firmy w 2013 r. wyniosła ok. 120 mln zł.

IT-Dev specjalizuje się w projektach związanych z tworzeniem rozwiązań ułatwiających obieg dokumentów i zarządzanie informacją w oparciu o Microsoft SharePoint. Firma jest złotym partnerem Microsoft i należy też do międzynarodowego programu Business-Critical SharePoint, który skupia wyselekcjonowane przez Microsoft firmy wdrażające rozwiązania w oparciu o SharePoint.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *