Rynek

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny i Beyond.pl podpisały umowę o współpracy technologicznej

Jej przedmiotem będzie bliska kooperacja w ramach przedsięwzięć naukowo-komercyjnych, z naciskiem na wsparcie projektów wykorzystujących innowacyjne technologie – m.in. sztuczną inteligencję (AI), machine learning, blockchain, sieci 5G czy Internet Rzeczy (IoT).

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny i Beyond.pl podpisały umowę o współpracy technologicznej
Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego oraz Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl

Połączenie zasobów Beyond.pl z silnymi kompetencjami naukowymi i inżynieryjnymi Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego to dowód, że nauka i biznes mogą współpracować na rzecz innowacji budowanych w zrównoważony sposób – poinformowali przedstawiciele Beyond.pl.

“Do zawiązanej współpracy wnosimy unikalną w skali Europy infrastrukturę bezpiecznych data center, usługi chmurowe w każdym dostępnym modelu, multi-dyscyplinarne kompetencje technologiczne własne i partnerów, a także rozbudowane usługi connectivity pozwalające na udostępnianie hostowanych u nas technologii R&D w całej Centralnej Europie. Wierzę, że poprzez kooperację tego formatu stworzymy warunki do budowy i rozwijania technologii przyszłości przyjaznych dla środowiska, utrzymamy w kraju zdolnych ludzi oraz przyciągniemy atrakcyjnych inwestorów” – skomentował Wojciech Stramski, CEO w Beyond.pl.

Konsekwencją partnerstwa będzie zapewnianie polskiej sferze badawczo-rozwojowej dostępu do nowoczesnych narzędzi informatycznych, które zaowocują zwiększeniem konkurencyjności regionu i kraju na arenie międzynarodowej.

“Integracja środowisk gospodarczych to klucz do podniesienia poziomu komercjalizacji prac B+R w naszym regionie i kraju. Dzięki porozumieniu z Beyond.pl przedsiębiorcy współpracujący z Łukasiewicz – Poznańskim Instytutem Technologicznym i całą siecią Łukasiewicz zyskają dostęp do najnowszych technologii utrzymywania i przetwarzania danych w unikalnych w skali Europy data centers, co w przypadku tworzenia innowacyjnych produktów ma fundamentalne znaczenie dla ich rozwoju i komercjalizacji” – podsumował Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *