Zmiany kadrowe

Łukasz Romaniuk dyrektorem centrum inżynieryjnego Netflixa w Polsce

Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, pierwsi inżynierowie i inżynierki rozpoczęli już pracę w regionalnym centrum Netflixa w Warszawie. Jego dyrektorem został Łukasz Romaniuk, wcześniej związany m.in. z Amazonem.

Łukasz Romaniuk dyrektorem centrum inżynieryjnego Netflixa w Polsce

Łukasz Romaniuk to menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwoju zespołów inżynierskich. Przed dołączeniem do Netflix pracował w Amazon Web Services, a wcześniej przez 10 lat rozbudowywał struktury centrum inżynieryjnego GE Aviation w Polsce. Jest absolwentem automatyzacji i techniki mikroprocesorowej na Politechnice Białostockiej.

“Tworzenie i rozwój zespołu inżynieryjnego pracującego nad rozwiązaniami, które sprawiają, że ludzie na całym świecie mogą doświadczać rozrywki na najwyższym poziomie to ekscytujące wyzwanie. Kadry IT w Polsce mają reputację nie tylko świetnie wykształconych, ale też zdolnych do przełomowych innowacji – i taki właśnie zespół zamierzamy budować w warszawskim biurze Netflix” – skomentował Łukasz Romaniuk.

Warszawskie centrum inżynieryjne pracuje nad rozwiązaniami globalnymi i odpowiada za tworzenie narzędzi wykorzystywanych przez wewnętrzne zespoły Netflix oraz zewnętrznych partnerów kreatywnych podczas całego procesu produkcji takich hitów jak “Stranger Things”, “Wednesday” czy “Glass Onion”.

Netflix planuje dalszy rozwój zespołu inżynierskiego w swoim warszawskim centrum, a aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie Netflix Jobs.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *