Zmiany kadrowe

Łukasz Świst szefem polskiego oddziału Software AG

Na stanowisku Country Leadera Software AG Poland będzie odpowiedzialny za działania koncernu na rynku polskim, a także w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w krajach bałtyckich.

Łukasz Świst szefem polskiego oddziału Software AG

Pod kierownictwem Łukasza Śwista do priorytetów Software AG w Polsce należeć ma m.in. budowanie rynku dla rozwiązań wspierających innowacyjność biznesową oraz cyfrową transformację działalności. Działania sprzedażowe w tym zakresie mają koncentrować się na rozwiązaniach skupionych wokół platformy Software AG Digital Business Platform. „Firmy w naszym regionie Europy zdają sobie sprawę, że muszą się odróżnić od lokalnej i międzynarodowej konkurencji innowacyjnością i szybkością działania, zaś Software AG może im dostarczyć do tego narzędzia i platformę cyfrową. Software AG zna się na oprogramowaniu, które przyspiesza i digitalizuje biznes oraz sprawia, że IT staje się integralną częścią strategii” – mówi Łukasz Świst, dyrektor Software AG Polska.

Do zadań polskiego oddziału Software AG należy także wspieranie rozwoju sieci partnerskiej w regionie, a także edukacja rynków w obszarze możliwości wprowadzania innowacji biznesowych opartych na rozwiązaniach IT, a także cyfryzacji modelów biznesowych. W Czechach, na Węgrzech, Słowacji oraz w krajach bałtyckich Software AG działa wyłącznie w modelu partnerskim. „Zadaniem mojego zespołu i współpracujących firm partnerskich w regionie jest dotarcie z rozwiązaniami Software AG do silnych lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, które chcą być liderami w swoich dziedzinach i wyprzedzać zmiany na rynku. Mamy już w naszym regionie Europy wielu klientów, którzy polegają na rozwiązaniach Software AG, jeśli chodzi o podstawy swoich aplikacji biznesowych i zarządzanie procesowe” – podkreśla Łukasz Świst. “Jesteśmy w stanie dostarczyć obecnym i nowym klientom narzędzia, które sprawią, że ich architektura i infrastruktura IT zyska nową jakość pod względem możliwości integracji i szybkości działania” – dodaje.

Łukasz Świst jest związany z firmą Software AG od prawie 10 lat. Bezpośrednio przed objęciem funkcji dyrektora Software AG Polska piastował stanowisko dyrektora sprzedaży. Wcześniej odpowiadał m.in. za sprzedaż dla sektora użyteczności publicznej i telekomunikacji. Pracował też w firmach Infovide-Matrix, Open-E, 3ware oraz Unisys i CBC Poland. Łukasz Świst jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Brandenburskiej w Cottbus.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *