Zmiany kadrowe

Maciej Zieliński nowym CEO Siemens Polska

Stanowisko prezesa oraz dyrektora działu Digital Industries w Siemens Polska, menedżer obejmie od 1 stycznia 2022 roku. Do tego dnia spółka będzie zarządzana przez Danielę Armano-Wallner, członkinię zarządu ds. Finansowych. 

Maciej Zieliński nowym CEO Siemens Polska
Maciej Zielinski

Maciej Zieliński z Siemensem związany jest od 2003 roku. Przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję CEO Siemensa na Ukrainie. Wcześniej, od 2011 roku, pełnił obowiązki dyrektora działu Automation, Process Industries and Drives oraz dyrektora sprzedaży działu Industrial Automation and Drive Technology w Siemens Rosja. W latach 2003 – 2011 pracował w Siemens Polska kierując jednym z obszarów ramach działu Digital Industries. Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria mechaniczna i robotyka.

“Jako przedstawiciel firmy skupiającej się na przemyśle, infrastrukturze i sektorze energetycznym, widzę pilną potrzebę digitalizacji i dekarbonizacji każdej dziedziny polskiej gospodarki. Obydwa trendy mają ogromny wpływ na przyszłość firm w naszym kraju bez względu na branżę. Obowiązkiem liderów rynkowych, takich jak Siemens, jest odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie tych zmian. W ten sposób umożliwiamy przedsiębiorstwom i Polsce, rozwijać się w zrównoważony sposób, a co za tym idzie, pozostawać konkurencyjnymi na tle innych państw” – skomentował Maciej Zieliński, CEO w Siemens Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *