ProgramowaniePolecane tematy

W maju w Katowicach odbędzie się globalny hackathon 24H-CodING

To kolejna inicjatywa ING, której celem jest dotrzymanie kroku najbardziej innowacyjnym firmom na rynku. Na początku roku ING jako pierwszy bank w Polsce wdrożył na tak szeroką skalę metodę agile – wykorzystywaną głównie w firmach technologicznych – łącząc w jednych zespołach ekspertów z biznesu i IT. Wspiera ją PACE – autorskie rozwiązanie ING wprowadzania na rynek nowych produktów.

W maju w Katowicach odbędzie się globalny hackathon 24H-CodING

Szybki rozwój technologii cyfrowych zmienia zachowania i oczekiwania klientów. Coraz silniejsze znaczenie nowych technologii sprawia, że ING pracując nad nowymi produktami coraz bardziej przypomina firmę softwarową. Choć metoda agile nie jest nowością na rynku, do tej pory była ona kojarzona właśnie głównie z firmami IT. Wykorzystanie jej, w tak dużym stopniu, w instytucji finansowej, jest nowością.

Agile oznacza organizację pracy opartą na większej swobodzie i elastyczności w określaniu priorytetów oraz odchodzenie od sztywnych podziałów na IT i zespoły biznesowe. Pozwala na krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek i szybszą reakcję na zmieniające się potrzeby klientów i rynku. Od stycznia 2017 roku – zgodnie z metodą agile – pracuje ok. 600 pracowników ING Banku Śląskiego – w jednym zespole są zarówno osoby odpowiadające za rozwój produktu, jaki i programiści. W oparciu o agile powstawała także bankowość internetowa Moje ING. Nie jest to pierwsze zetknięcie ING z metodą agile – Grupa ING wykorzystuje ją w obszarze nowych technologii od kilku lat. W taki sposób projekty realizuje ING Services Polska, globalna firma IT. Część firmy pracuje już w zespołach DevOps, skupiających specjalistów z różnych obszarów IT.

Ważnym elementem wspierającym ING we wprowadzaniu na rynek nowych produktów, jest autorska metodologia PACE. Opiera się ona na pracy w małych, niezależnych i międzydyscyplinarnych zespołach, które skupiają osoby z różnych dziedzin. PACE bazuje na bezpośredniej pracy z klientami, aby od początku wykluczać projekty, które nie odpowiadają na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Metodologia pozwala eliminować błędne założenia na każdym etapie prac – od wizji do prototypów – i wprowadzać na rynek tylko właściwe rozwiązania.

Od stycznia 2017 roku – zgodnie z metodą agile – pracuje ok. 600 pracowników ING Banku Śląskiego – w jednym zespole są zarówno osoby odpowiadające za rozwój produktu, jaki i programiści. W oparciu o agile powstawała także bankowość internetowa Moje ING. Nie jest to pierwsze zetknięcie ING z metodą agile – Grupa ING wykorzystuje ją w obszarze nowych technologii od kilku lat. W taki sposób projekty realizuje ING Services Polska, globalna firma IT.

12-13 maja po raz pierwszy w Polsce odbędzie się globalny hackathon Grupy ING. Podczas 24hCodING w Katowicach kilkuset programistów z całego świata będzie przez 24 godziny pracować nad innowacyjnymi usługami i narzędziami, które mają ułatwiać życie klientom ING. Hackathon będzie więc formą szybkiego tworzenia eksperymentów oraz prototypów. PACE i Agile promują podejście, w którym na pierwszym miejscu jest klient i właśnie takie rozwiązania mają największą szansę na zwycięstwo. Jeśli jakiś pomysł będzie miał wartość biznesową, ING będzie rozmawiać z twórcami na temat możliwości jego dalszego rozwoju na komercyjnych zasadach. Ponadto na autorów najlepszego prototypu czeka wycieczka do Doliny Krzemowej.

24H-CodING to międzynarodowa inicjatywa Grupy ING, współorganizowana w tym roku przez ING Bank Śląski oraz ING Services Polska. Rejestracja uczestników i zgłaszanie pomysłów odbywa się na stronie  www.24hcoding.com.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *