MENU

Marcin Olszewski nowym prezesem Fujitsu w Polsce

10 lipca 2014Blog redakcji

Marcin Olszewski został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Fujitsu w regionie Europy Wschodniej oraz prezesa zarządu firmy w Polsce. Na stanowisku prezesa polskiego oddziału zastąpił Macieja Wiśniewskiego, który odszedł z firmy we wrześniu 2013 r.

Olszewski_Marcin_Fujitsu

 

Marcin Olszewski będzie w pełni odpowiedzialny za biznes Fujitsu w Polsce, Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech i będzie podlegał François Fleutiaux, odpowiedzialnemu za region WEMEIA (Western & Eastern Europe, Middle East, India & Africa). Nominacja ta stanowi element ostatnich zmian struktur terytorialnych w regionie WEMEIA.

Marcin Olszewski karierę rozpoczął w 1994 roku, jako kierownik działu finansowego Tech Data Polska, po czym kolejno zajmował kierownicze stanowiska w firmach IT w Polsce, takich jak Datrontech, czy Ingram Micro. Marcin dołączył do Fujitsu jako dyrektor finansowy w Polsce w roku 2003. Później został awansowany kolejno na stanowiska dyrektora finansowego na Europę Wschodnią, dyrektora finansowego Europy Północno-Wschodniej, regionalnego dyrektora finansowego Emerging Markets, a w ostatnim czasie był również szefem działu Business Operations w regionie WEMEIA.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »