Zmiany kadrowe

Marek Zamłyński nowym dyrektorem zarządzającym IDC Polska

Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Jarosza, który przez 18 lat zarządzał polskim oddziałem IDC. Obecnie będzie odpowiadał za rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w regionie CEE w IDC IT Executive Program (IEP). Marek Zamłyński jest odpowiedzialny za wzmocnienie kompetencji konsultingowych firmy, a także “poszerzenie i lepsze dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów ery cyfrowej transformacji“. Będzie nadzorować działania IDC w Polsce i krajach bałtyckich.

Marek Zamłyński nowym dyrektorem zarządzającym IDC Polska

Marek Zamłyński posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania, sprzedaży, marketingu. Specjalizuje się w konsultingu biznesowym oraz IT, ze szczególnym uwzględnieniem transformacji IT. W IDC jest odpowiedzialny za wzmacnianie pozycji firmy na rynku usług doradczych i badawczych. „IDC posiada w Polsce bardzo doświadczony zespół analityków rynku i konsultantów i jest dobrze rozpoznawana wśród dostawców technologii. Wykorzystując te kompetencje, chciałbym aby firma była jeszcze lepiej rozpoznawalna w obszarze doradztwa strategicznego również dla użytkowników technologii – czyli dyrektorów działów IT w dużych przedsiębiorstwach” – mówi  Marek Zamłyński.

Marek Zamłyński wcześniej był dyrektorem pionu Cloud & Enterprise w Microsoft Polska. Przez ostatnie 6 lat odpowiadał m.in. za strategie, wprowadzenie i sprzedaż usług chmury obliczeniowej Microsoft na polskim rynku. Wcześniej pracował w IBM Polska, gdzie prowadząc dział handlowy IBM Software Group, odpowiadał za rozwój rynku oprogramowania IBM.

Do zespołu IDC Polska dołączył również Radosław Stępień, który będzie odpowiadał za sprzedaż i rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w Polsce. Wcześniej sprawował kierownicze stanowiska w instytucjach administracji centralnej oraz bankowości w obszarze IT i analiz, m.in. był członkiem zarządu  ZUS, CIO w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nową osobą w zespole jest też Mirosław Burnejko. W IDC będzie odpowiadał za rozwój programu chmury publicznej w regionie CEE, wspierając zespoły badań, konsultingu i konferencji wiedzą na temat cloud computing. Wcześniej pracował przy projektach w Polsce i Europie jako konsultant chmury publicznej w Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w Microsoft. Znany jest też jako autor bloga chmurowisko.pl.

Z kolei do działu sprzedaży dołączył Marcin Knieć, który działania skupi na rynku producentów oprogramowania, dostawców technologii i usług IT oraz w sektorze telekomunikacyjnym, w tym w takich obszarach,  jak Cloud, 3D Printing czy też IoT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *