Zmiany kadrowe

Mariusz Zarzycki członkiem zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialnym za technologię

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego uzupełniła skład zarządu banku na nową, 3-letnią kadencję. Został do niego powołany z dniem 22 kwietnia 2024 r. – poza Mariuszem Zarzyckim – także Marek Radzikowski.

Mariusz Zarzycki członkiem zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialnym za technologię

Mariusz Zarzycki to doświadczony manager, związany głównie z bankami, specjalizujący się w technologii i cyfrowej transformacji.

W trakcie kariery zawodowej pełnił m.in. rolę członka zarządu odpowiedzialnego za technologię, zakupy i administrację w PKO Banku Polskim S.A. oraz w Poczcie Polskiej. Przez 10 lat pracował w mBanku jako dyrektor departamentów informatycznych, a następnie CIO. Był też dyrektorem IT w Powszechnym Banku Gospodarczym w Łodzi, Banku Przemysłowym oraz COI. Kilkakrotnie odpowiadał za wdrożenia systemów IT w bankach.

Pełnił również rolę COO w projekcie uruchomienia Global Digital Bank oraz Executive Director w dziale IT Advisory w EY.

Oprócz technologii, zarządzał także innymi obszarami, w tym: strategią, operacjami, logistyką, zakupami, administracją, nieruchomościami i inwestycjami oraz bezpieczeństwem.

Jest absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i University of Stockholm. Ukończył także programy szkoleniowe dla kadry zarządczej w czołowych szkołach biznesu: International Executive Programme w INSEAD i Advanced Management Programme w IESE.

Przypomnijmy, do otwartego konkursu kwalifikacyjnego na stanowiska nowych członków zarządu PKO Banku Polskiego zgłosiło się łącznie ponad 200 kandydatów – zarówno z wewnątrz, jaki i spoza organizacji. Postępowanie konkursowe przeprowadzone przez Radę Nadzorczą już w marcu br. wyłoniło Szymona Miderę, który do czasu uzyskania odpowiednich zgód, będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu banku kierującego pracami zarządu.

W tym samy czasie powołano również wiceprezesów ds. rachunkowości i finansów oraz zarządzania ryzykiem – Krzysztofa Dreslera i Piotra Mazura, których kadencja rozpoczęła się 26 marca 2024, a także Ludmiłę Falak-Cyniak, która obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości korporacyjnej od 1 lipca br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *