Zmiany kadrowe

Matt Hicks nowym prezesem firmy Red Hat

Menedżer zastąpił na tym stanowisku Paula Cormiera, który objął posadę przewodniczącego rady nadzorczej. Matt Hicks pełnił wcześniej funkcję wiceprezesa Red Hat ds. produktów i technologii.

Matt Hicks nowym prezesem firmy Red Hat

Jak poinformowali przedstawiciele Red Hat, Matt Hicks dołączył do spółki w 2006 roku jako programista w zespole IT. Szybko awansował na stanowiska kierownicze w organizacji, pomagając firmie umacniać się na pozycji lidera w dostarczaniu technologii dla otwartej chmury hybrydowej. Był także członkiem zespołu inżynierów, którzy opracowali Red Hat OpenShift, będący dziś podstawą dla wdrożeń chmury hybrydowej w różnych branżach i służący jako platforma Kubernetes.

Jako wiceprezes ds. produktów i technologii, Hicks był z kolei odpowiedzialny za całość strategii produktowej i technologicznej w Red Hat. Pod jego kierownictwem portfolio rozwiązań dla otwartej chmury hybrydowej rozszerzyło się, a wśród dostępnych rozwiązań pojawiły się zarządzane usługi chmurowe, które pomagają klientom przyspieszyć rozwój aplikacji typu cloud-native czy dające nowe możliwości wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji.

“Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do Red Hat, byłem pasjonatem open source i naszej misji, chcąc stać się częścią zespołu odpowiedzialnego za jej realizację. Jestem dumny, że mogę objąć tę rolę właśnie w tym momencie. Nigdy nie było bardziej ekscytującego czasu dla naszej branży, a możliwości stojące przed Red Hat są ogromne. Jestem gotów zakasać rękawy i udowodnić, że technologia open source może uwolnić jeszcze wiele technologicznego potencjału dla całego świata” – skomentował Matt Hicks, nowy president and CEO w Red Hat.

Przeczytaj również
Piotr Muszyński nowym członkiem zarządu eo Networks

Paul Cormier, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2020 roku, ma za sobą 21-letni staż pracy w Red Hat. W tym czasie kierował znaczną częścią strategii otwartej chmury hybrydowej firmy. Odgrywał on kluczową rolę w rozszerzeniu portfolio produktów spółki do pełnego, nowoczesnego stosu IT opartego na innowacjach open source, podkreślają przedstawiciele Red Hat.

W swojej nowej roli Cormier będzie kluczowym doradcą firmy. Jego uwaga będzie nadal skupiona na skalowaniu spółki i przyspieszaniu adopcji technologii open source przez klientów w celu budowania ich otwartej architektury chmury hybrydowej, czytamy w oficjalnym komunikacie. Po przeprowadzeniu ponad 26 przejęć w firmie Red Hat, Cormier będzie również ściśle współpracował z kierownictwem firmy nad przyszłą strategią fuzji i przejęć. Od czasu przejęcia Red Hat przez IBM w 2019 roku, Cormier odegrał kluczową rolę w skalowaniu i przyspieszaniu rozwoju spółki, przy jednoczesnym zachowaniu jej neutralności rynkowej. Nadal będzie blisko współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym IBM, Arvindą Krishną w tym zakresie. Zarówno Cormier, jak i Hicks będą raportować do Krishny, podsumowują przedstawiciele Red Hat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.