Zmiany kadrowe

Michał Głowiński CIO w firmie EG

Na początku czerwca 2023 objął stanowisko CIO w duńskiej firmie EG. Zajmie się rozwojem wewnętrznego IT, w tym przebudową architektury korporacyjnej IT w kierunku klastra specjalizowanych usług zarządzanych w elastyczny sposób znany ze środowisk programistycznych.

Michał Głowiński CIO w firmie EG

W nowej roli Michał Głowiński zajmie się rozwojem wewnętrznego IT firmy EG, w tym przebudową architektury korporacyjnej IT w kierunku klastra specjalizowanych usług zarządzanych w elastyczny sposób znany ze środowisk programistycznych. Wyzwaniem dla realizacji takich zmian jest bardzo szybki rozwój EG, także przez akwizycje – którym musi odpowiadać odpowiednio dynamiczna i skalowalna struktura własnego IT. Firma EG działa głównie na rynku skandynawskim, zatrudnia ponad 2000 osób. Firma tworzy oprogramowanie specjalistyczne dla szeregu sektorów prywatnych i administracji publicznej – obsługuje łącznie ponad 29 tys. klientów korporacyjnych. Wewnętrzny dział IT dział zlokalizowany jest natomiast częściowo w Danii, a częściowo w Polsce.

Michał Głowiński jest członkiem rady Programowej CXO HUB. W przeszłości odpowiadał m.in. za budowę działu rozwoju oprogramowania w COI, który odblokował tworzenie e-usług i zrębów e-państwa. Michał Głowiński zajmował się też realizacją cyfrowej transformacji Hargreaves Lansdown jako CEO spółki HL Tech oraz szeregiem ciekawych inicjatyw jako CTO/CIO w kilku innych firmach. W 2018 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie CIO Roku.

Życzymy powodzenia!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *