Zmiany kadrowe

Michal Jarski z Trend Micro do Wheel Systems

Objął on stanowisko wiceprezesa i dyrektora zarządzającego w Wheel Systems w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Wheel Systems to polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT.

Michal Jarski z Trend Micro do Wheel Systems

Michał Jarski w ostatnich latach zajmował kierownicze stanowiska m.in. w firmach Trend Micro, Ruckus Wireless, Check Point Software Technologies oraz Internet Security Systems, odpowiadając za rozwój sprzedaży oraz współpracę z partnerami
i kluczowymi klientami.

Wheel Systems to polska firma dysponująca wyjątkową technologią niezbędną organizacjom na całym świecie. Współczesne zagrożenia systemów IT mają w znakomitej części pochodzenie wewnętrzne. Użytkownicy uprzywilejowani, dysponujący wysokimi uprawnieniami i dostępem do najważniejszych zasobów informacyjnych, niezwykle często przekraczają, świadomie lub nieświadomie – w wyniku manipulacji, błędów, braku umiejętności – zasady bezpieczeństwa. W wyniku tych naruszeń dochodzi do ogromnych i mających gigantyczny wpływ na organizację wycieków danych, wymuszeń, kradzieży środków finansowych czy też zakłóceń ciągłości działania” – podkreśla Michał Jarski.

Firmy komercyjne i instytucje publiczne na całym świecie muszą zacząć monitorować postępowanie super-użytkowników, aby móc skutecznie przeciwdziałać tym niezwykle kosztownym incydentom. Muszą zastąpić zwykłe ludzkie zaufanie wysoce zaawansowaną technologia, która mogła powstać tylko dzięki głębokiej wiedzy inżynierskiej i zrozumieniu sposobu pracy administratorów systemów IT. Chcemy pokazać, że tak złożone rozwiązania na najwyższym światowym poziomie są możliwe do budowania nie tylko w Dolinie Krzemowej. Moim celem jest także pokazanie, że możemy być nie tylko liderami technologicznymi, ale że jesteśmy w stanie zbudować obecność Wheel Systems w skali globalnej. Osiągnąć coś, czego do tej pory żadnej firmie z Polski się nie udało” – dodaje.

Przeczytaj również
Magdalena Nowicka w zarządzie banku BNP Paribas

Wheel Systems realizuje strategię ekspansji międzynarodowej od roku 2014. Dwa biura regionalne firmy zapewniają jej obecność na najważniejszych rynkach globalnych. Centrala amerykańska, skoncentrowana jest na niezwykle ważnym dla Wheel Systems rynku USA. Jest ona obecnie prowadzona bezpośrednio przez założycieli firmy – Patryka Brożka i Pawła Dawidka. Europejski hub – odpowiedzialny za region Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji – nie miał doświadczonego menedżera. Stąd wybór i przekazanie tych obowiązków Michałowi Jarskiemu, który będzie m.in. współtworzył plany strategiczne i produktowe Grupy Wheel Systems.

Firma specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania dostępem uprzywilejowanym, uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz inspekcji szyfrowanego ruchu SSL/TLS. Dystrybucja produktów Wheel Systems odbywa się poprzez sieć ponad 70 partnerów w 20 krajach. W 2016 r. firma uruchomiła biuro w Dolinie Krzemowej, rozpoczynając ekspansję na rynek Ameryki Północnej.

Sam fakt, że tak doświadczona osoba, jak Michał zdecydowała się dołączyć do naszego zespołu, jest dla mnie wielkim sukcesem i potwierdzeniem, że jesteśmy na dobrej drodze. To zaszczyt, że Michał zechce pokierować częścią EMEA, jak również wspomóc całą grupę Wheel Systems w jej globalnych aspiracjach. Michał idealnie wpisuje się w naszą misję, wyznaje dokładnie te same wartości i – podobnie, jak my – chce zmieniać świat na bezpieczniejszy! Dlatego tak bardzo cieszę się z tej współpracy” – podsumowuje Patryk Brożek.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress