Rynek

Dynamics NAV na platformie Azure tylko u partnerów Microsoftu

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o wprowadzeniu do oferty systemu nowej opcji wdrożenia systemu Microsoft Dynamics NAV 2013. Od teraz oprogramowanie jest oficjalnie dostępne również na platformie Windows Azure. Jednocześnie, choć utrzymanie chmury Azure leży w gestii koncernu Microsoft, to wszystkie usługi związane z wdrożeniem, integracją i utrzymaniem oprogramowania NAV 2013 w takim modelu oferować będą jedynie partnerzy producenta.

Wykorzystanie środowiska Windows Azure oznacza możliwość uruchomienia – dostosowanego do indywidualnych potrzeb biznesowych – systemy klasy ERP utrzymywanego w ramach platformy cloud computing firmy Microsoft. Równolegle system jest oferowany również w wersji hostowanej przez partnerów firmy Microsoft, a także w postaci rozwiązania instalowanego w firmowym środowisku IT.

Przedstawiciele firmy Microsoft podkreślają, że za wdrożeniem najnowszej wersji systemu Dynamics NAV w oparciu o środowisko Azure przemawia m.in. wysoki poziom bezpieczeństwa danych, a także możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności systemu ERP za pośrednictwem nowoczesnych urządzeń mobilnych. Wykorzystanie modelu cloud computing przekłada się też na usprawnienia w zakresie procesu wdrożenia systemu, a także późniejszego nim zarządzania. „Nowe możliwości zakupu i użytkowania systemu Microsoft Dynamics NAV to dobra wiadomość dla firm z sektora MŚP, dla których chmura jest szansą na zwiększenie konkurencyjności dzięki takim jej atutom jak elastyczność, większa moc obliczeniowa czy brak konieczności inwestowania we własną infrastrukturę IT” – mówi Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

Uruchomienie środowiska Microsoft Dynamics NAV 2013 w ramach platformy Windows Azure ma również charakteryzować się dużym potencjałem w zakresie możliwości rozwoju dodatkowych usług oferowanych przez partnerów firmy Microsoft. Microsoft Dynamics NAV w nowym modelu będzie dostępny wyłącznie poprzez sieć partnerów koncernu.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *