RynekPolecane tematy

Microsoft kupuje LinkedIn za 26 mld dolarów

Za najpopularniejszy biznesowy serwis społecznościowy koncern z Redmond zapłaci 26,2 mld. Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec 2016 roku. Będzie to najdroższy zakup w historii firmy Microsoft.

Microsoft kupuje LinkedIn za 26 mld dolarów

Zgodnie z zapowiedziami po zamknięciu transakcji serwis LinkedIn zostanie włączony do działu biznesowego Microsoft, który rozwija m.in. narzędzia związane z produktywnością oraz wsparciem procesów biznesowych. Deklaracje przedstawicieli koncernu Microsoft pozwalają sądzić, że LinkedIn zostanie w przyszłości zintegrowany m.in. z rozwiązaniami takimi jak Office 365, czy oprogramowanie linii Dynamics.

Z oficjalnych informacji wynika także, że zachowania zostanie marka LinkedIn. Przedstawiciele koncernu Microsoft zapowiadają, że zespół odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój serwisu zachowa odrębność i własną kulturę organizacyjną. Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, na jego czele stanie Jeff Weiner, dotychczasowy dyrektor generalny spółki LinkedIn. Będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Microsoft.

Deklaracje przedstawicieli koncernu Microsoft pozwalają sądzić, że LinkedIn zostanie w przyszłości zintegrowany m.in. z rozwiązaniami takimi jak Office 365, czy oprogramowanie linii Dynamics.

Co ważne, przedstawiciele Microsoftu chwalą innowacyjność zespołu rozwijającego ten, skierowany do profesjonalistów serwis społecznościowy. Z oficjalnych informacji wynika, że tylko w ciągu minionego roku liczba użytkowników LinkedIn wzrosła o 19 proc. i przekroczyła 430 mln osób. Aż o 60 proc. wzrosła natomiast skala wykorzystania serwisu LinkedIn za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Warto dodać, że kwota 26,2 mld USD, czyli 196 dolarów za jedną akcję to wartość o niemal 50% wyższa niż wynosiła wartość akcji spółki LinkedIn podczas piątkowego zamknięcia. Zgodnie z zapowiedziami transakcja ma zostać sfinalizowana do końca obecnego roku kalendarzowego. Warunki umowy zyskały już m.in. aprobatę rady nadzorczej spółki LinedIn.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *