RynekPolecane tematy

Microsoft kupuje LinkedIn za 26 mld dolarów

Za najpopularniejszy biznesowy serwis społecznościowy koncern z Redmond zapłaci 26,2 mld. Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec 2016 roku. Będzie to najdroższy zakup w historii firmy Microsoft.

Microsoft kupuje LinkedIn za 26 mld dolarów

Zgodnie z zapowiedziami po zamknięciu transakcji serwis LinkedIn zostanie włączony do działu biznesowego Microsoft, który rozwija m.in. narzędzia związane z produktywnością oraz wsparciem procesów biznesowych. Deklaracje przedstawicieli koncernu Microsoft pozwalają sądzić, że LinkedIn zostanie w przyszłości zintegrowany m.in. z rozwiązaniami takimi jak Office 365, czy oprogramowanie linii Dynamics.

Z oficjalnych informacji wynika także, że zachowania zostanie marka LinkedIn. Przedstawiciele koncernu Microsoft zapowiadają, że zespół odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój serwisu zachowa odrębność i własną kulturę organizacyjną. Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, na jego czele stanie Jeff Weiner, dotychczasowy dyrektor generalny spółki LinkedIn. Będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Microsoft.

Deklaracje przedstawicieli koncernu Microsoft pozwalają sądzić, że LinkedIn zostanie w przyszłości zintegrowany m.in. z rozwiązaniami takimi jak Office 365, czy oprogramowanie linii Dynamics.

Co ważne, przedstawiciele Microsoftu chwalą innowacyjność zespołu rozwijającego ten, skierowany do profesjonalistów serwis społecznościowy. Z oficjalnych informacji wynika, że tylko w ciągu minionego roku liczba użytkowników LinkedIn wzrosła o 19 proc. i przekroczyła 430 mln osób. Aż o 60 proc. wzrosła natomiast skala wykorzystania serwisu LinkedIn za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Warto dodać, że kwota 26,2 mld USD, czyli 196 dolarów za jedną akcję to wartość o niemal 50% wyższa niż wynosiła wartość akcji spółki LinkedIn podczas piątkowego zamknięcia. Zgodnie z zapowiedziami transakcja ma zostać sfinalizowana do końca obecnego roku kalendarzowego. Warunki umowy zyskały już m.in. aprobatę rady nadzorczej spółki LinedIn.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *