Aplikacje

Microsoft Outlook otrzyma nową, bardzo użyteczną funkcję

Rozwijany od z górą dwóch dekad program pocztowy Microsoftu już wkrótce dostanie drobną, ale niezwykle użyteczną i wyczekiwaną przez użytkowników aktualizację. Zapowiadana funkcja pozwoli na zapisanie domyślnego podpisu wiadomości w profilu chmurowym użytkownika oraz automatycznie umieszczanie go w wysyłanych wiadomościach, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta użytkownik.

Microsoft Outlook otrzyma nową, bardzo użyteczną funkcję

Obecnie podpisy wiadomości obsługiwane są przez Outlooka w dość archaiczny sposób – by opatrywać wiadomości swoim podpisem, użytkownik musi niezależnie skonfigurować tę funkcję na każdym urządzeniu, na którym ma zainstalowany i podłączony do konta e-mail program pocztowy. To rozwiązanie było może niespecjalnie uciążliwie 10 czy 20 lat temu, gdy większość użytkowników korzystała z jednego komputera, ale dziś, gdy większość z nas nieustannie przełącza się między smartfonem/tabletem/laptopem w pracy/komputerem w domu, konieczność niezależnego konfigurowania identycznych podpisów wiadomości wydaje się niesamowitą zaszłością. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że współczesny Outlook (podobnie jak wszystkie inne aplikacje z rodziny Microsoft 365) jest zdecydowanie chmurowym, centralnie synchronizowanym programem.

Dodajmy, że problem ten pojawia się nie tylko podczas konfigurowania nowego urządzenia z kontem w MS Outlook – występuje on również gdy zechcemy wprowadzić jakieś zmiany do podpisu, przykładowo, zaktualizować stanowisko, adres lub numer telefonu.

Teraz jednak ta uciążliwość ma się skończyć. Przedstawiciele koncernu Microsoft zapowiedzieli bowiem, że jedną ze zmian, które w drodze aktualizacji zostaną wprowadzone w czerwcu 2020 roku do aplikacji z rodziny Office/Microsoft 365, będzie możliwość przypisania podpisów użytkownika do jego konta Microsoft. Oznacza to, że wskazany podpis czy podpisy będą automatycznie dołączane do wiadomości wysyłanych via Outlook, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta użytkownik i czy ma na nim skonfigurowany jakiś podpis. To ma gwarantować, że wiadomości będą zawsze opatrzone odpowiednim, aktualnym podpisem. Informację na ten temat znaleźć można na stronie Microsoftu, w sekcji w której firma prezentuje nowe funkcje planowane do produktów z rodziny Microsoft 365.

Przeczytaj również
Rosnące koszty utrzymania sprawiają, że rozwija się rynek używanego oprogramowania

Na razie wiadomo, że nowe narzędzie zostanie udostępnione użytkownikom w przyszłym miesiącu – będą z niego mogli skorzystać użytkownicy usług Office/Microsoft 365. W pierwszej kolejności nowa funkcja zostanie udostępniona w aplikacji Outlook dla środowiska Windows, ale później będą ją obsługiwały również aplikacje dla Androida oraz iOS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *