BranżaRynek

Microsoft przedłuży wsparcie technologiczne dla Ukrainy na 2023 rok

Oznacza to, że koncern zapewni dodatkową pomoc o wartości około 100 milionów dolarów. Ma ona pozwolić ukraińskim instytucjom rządowym, infrastrukturze o znaczeniu krytycznym oraz innym sektorom, kontynuować dostarczanie usług cyfrowych obywatelom w chmurze Microsoft. 

Microsoft przedłuży wsparcie technologiczne dla Ukrainy na 2023 rok
Źródło: Microsoft

Wspomniane zobowiązanie ogłosił dziś Brad Smith, prezes Microsoft, podczas wspólnej konferencji prasowej, w której uczestniczył również Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej.

“Dalsza obrona Ukrainy zależy w dużej mierze od krytycznego sojuszu cyfrowego państw, firm i organizacji non-profit. Od czasu wybuchu wojny w lutym br. Microsoft wraz z innymi firmami z sektora technologicznego świadczy bezprecedensowe wparcie technologiczne dla rządu i obywateli Ukrainy. Przeniesienie cyfrowej infrastruktury państwowej do chmury publicznej pozwala zabezpieczyć krytyczne dla Ukrainy usługi poprzez centra danych w całej Europie. Działania te odegrały kluczową rolę w ochronie bezpieczeństwa danych i usług, nawet w obliczu rosyjskiego pocisku manewrującego i innych ataków kinetycznych na rządowe centrum danych Ukrainy i inne zasoby fizyczne” – powiedział Brad Smith.

Jak poinformowano, wsparcie Microsoft dla Ukrainy od czasu wybuchu wojny wyniosło łącznie ponad 400 milionów dolarów. Jak zapewnił Brad Smith, oprócz umożliwienia działania usług w chmurze Microsoft firma będzie nieustannie:

  • Zapewniać krytyczne wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Wspierać organizacje humanitarne i non-profit działające w Ukrainie, Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.
  • Udostępniać niezbędne dane organizacjom międzynarodowym pomagającym Ukrainie i zajmującym się zbrodniami przeciwko ludności.
  • Wspierać pracowników, którzy angażują się w działania organizacji pozarządowych i pomoc humanitarną.
Przeczytaj również
Spółka QDP nawiązała współpracę partnerską z Grupą Idera

“Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób, szczególnie w Europie, przygotowanych jest na niedogodności w celu obrony Ukrainy. Wojna spowodowała zakłócenia na rynkach energetycznych i ograniczyła dostęp do żywności. Wierzymy, że inne firmy z branży technologicznej również udzielą wsparcia ,niezbędnego nie tylko dla Ukrainy, ale także dla stabilności międzynarodowej i ochrony podstawowych praw w Europie i na całym świecie” – podsumował prezes Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *