Elektronika użytkowa

Microsoft wprowadzi gry z konsoli Xbox do telewizorów Samsung

Koncern od 30 czerwca wprowadzi kilka gier Xbox do inteligentnych telewizorów Samsung 2022. Oznacza to, że w wybrane gry dla platformy Xbox będą mogli grać użytkownicy nieposiadający konsoli.

Microsoft wprowadzi gry z konsoli Xbox do telewizorów Samsung
Źródło: Microsoft

Zgodnie z zapowiedziami, abonenci usługi Xbox Cloud Gaming za sprawą dedykowanej aplikacji będą mogli zagrać w ponad 100 gier bezpośrednio na telewizorach firmy Samsung, które będzie można sparować z popularnymi kontrolerami obsługującymi technologię Bluetooth. Na nowej gamie telewizorów dostępne będą tytuły takie jak „Halo Infinite” i „Forza Horizon 5”, a konsola Xbox nie będzie potrzebna, aby w nie zagrać. „Stworzyliśmy Xbox Game Pass i nadal rozszerzamy usługę Cloud Gaming na nowe urządzenia — dzięki czemu możemy udostępnić użytkownikom więcej sposobów grania na urządzeniach, które już posiadają: PC, konsolach, urządzeniach przenośnych, tabletach, a teraz także telewizorach Smart TV” — poinformowali przedstawiciele firmy Microsoft.

Nowa usługa będzie funkcjonować na podstawie technologii Xbox Cloud Gaming. Posiadacze najnowszych telewizorów Samsunga i jednocześnie subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate otrzymają możliwość grania bez konieczności posiadania konsoli. Usługa zadebiutuje już 30 czerwca i początkowo będzie dostępna w 27 krajach. Co ciekawe gigant z Redmond sprawdza możliwość uruchomienia aplikacji również w sklepach pozostałych producentów TV.

Xbox Game Pass

Przypomnijmy, Microsoft rozpoczął współpracę z głównymi producentami telewizorów w 2021 roku. Współpraca ta ma na celu m.in. zwiększenie dostępności gier dostępnych w ramach usług dla platformy Xbox. W 2018 roku uruchomiono też usługę streamingu gier na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *