Architektura ITProgramowanie

Microsoft wycofuje najwyższe certyfikaty dla specjalistów IT

Z początkiem października z programu certyfikacyjnego firmy Microsoft znikną certyfikaty Microsoft Certified Master (MCM), Microsoft Certified Solutions Master (MCSM) oraz Microsoft Certified Architect (MCA).

Microsoft wycofuje najwyższe certyfikaty dla specjalistów IT

Przedstawiciele koncernu tłumaczą swoją decyzję tym, że najwyższy poziom certyfikacji obejmuje jedynie wąską grupę specjalistów, zaś w ciągu ostatnich kilku lat w skali świata dokumenty potwierdzające kompetencje tego poziomu uzyskało zaledwie kilkaset osób. Uspokajają również, że przyznane już dokumenty zachowają ważność. Od ich posiadaczy nie będzie wymagana ponowna certyfikacja w przyszłości.

Niewykluczone są dalsze, ukierunkowane na zwiększenie elastyczności i skalowalności, zmiany programu certyfikacyjnego Microsoft. Uzasadnieniem zmian ma być chęć dostosowania programu potwierdzającego kompetencje specjalistów z zakresu rozwiązań koncernu z Redmond do zmian zachodzących na rynku IT. Plany spotkały się z protestem specjalistów skupionych w społeczności technologicznej Microsoftu.

Warto dodać, że na początku lipca zapowiedziano zaprzestanie sprzedaży subskrypcji dla serwisu TechNet. Rejestrację zamknięto z początkiem września. Nadal aktywny pozostaje serwis MSN, jednak wśród społeczności specjalistów technologii Microsoft zamknięcie rejestracji na platformie TechNet zostało uznane za formę przymusu do wykupienia kilkukrotnie droższego dostępu do MSN. Oba serwisy pełnią rolę baz wiedzy i platform wymiany informacji na temat rozwiązań firmy Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *