Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

Microsoft zapowiada kolejną inwestycję w nowoczesne bezpieczeństwo IT

Koncern z Redmond planuje przejęcie kolejnej spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach bezpieczeństwa opartych m.in. na analizie przepływów informacji w ramach firmowego środowiska IT. Nieoficjalnie mówi się, że w Izraelu powstanie centrum rozwiązań bezpieczeństwa firmy Microsoft.

Microsoft zapowiada kolejną inwestycję w nowoczesne bezpieczeństwo IT

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o zamiarze przejęcia izraelskiej firmy Adallom. Założona w 2012 roku spółka oferuje m.in. usługi pozwalające wzmocnić bezpieczeństwo aplikacji użytkowanych za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Rozwiązania firmy Adallom opierają się na analizie typowych zachowań poszczególnych użytkowników konkretnych aplikacji biznesowych – i ostrzegają o wszelkich odchyleniach od zbudowanych uprzednio schematów działania użytkowników. Usługi firmy Adallom są dostępne m.in. dla oprogramowania Microsoft Office 365, pakietu Google Apps oraz rozwiązań firmy Salesforce. Z usług izraelskiej spółki korzystają firmy takie jak: SAP, czy LinkedIn. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wartość transakcji ma sięgnąć 320 mln USD. Przedstawiciele obu firm nie komentują pojawiających się doniesień.

Rozwiązania firmy Adallom opierają się na analizie typowych zachowań poszczególnych użytkowników konkretnych aplikacji biznesowych.

Analitycy podkreślają jednocześnie, że jeśli Microsoft faktycznie kupi firmę Adallom, będzie to czwarta tego typu transakcja koncernu z Redmond zrealizowana od początku 2015 roku. Na początku roku Microsoft kupił bowiem izraelską firmę Aorato wyspecjalizowaną w tworzeniu oprogramowania monitorującego dostęp do wybranych, kluczowych systemów wchodzących w skład firmowego środowiska IT. Niewykluczone, że Microsoft planuje zintegrowanie rozwiązań Aorato z technologiami firmy Adallom. Nieoficjalnie mówi się, że na bazie 90-osobowego zespołu firmy Adallom w Izraelu powstanie lokalne centrum rozwiązań bezpieczeństwa firmy Microsoft.

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft kupił także dwie inne izraelskie spółki – wyspecjalizowaną w technologiach analizy tekstu spółkę Equivio, a także rozwijającą własną technologię pióra cyfrowego firmę N-trig.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *