Rynek

Microsoft zapowiada Skype dla biznesu

W pierwszej połowie przyszłego roku w ofercie firmy Microsoft pojawi się nowa wersja platformy Microsoft Lync. Dostępne pod nazwą Skype for Business środowisko będzie łączyć funkcjonalności komunikatora Skype i oprogramowania Lync. Oznacza to najpewniej, że w przyszłym roku Microsoft zrezygnuje z marki Lync.

Microsoft zapowiada Skype dla biznesu

Przedstawiciele koncernu Microsoft oficjalnie zapowiedzieli wprowadzenie na rynek usługi Skype for Business. Wedle zapowiedzi funkcjonalność oprogramowania oferowanego jako biznesowa wersja komunikatora Skype będą stanowić połączenie rozwiązań znanych z komunikatora Skype i oprogramowania Lync. Dostępna będzie m.in. funkcja udostępniania plików i połączeń głosowych. Prowadzenie rozmów ma być także możliwe ze wszystkimi użytkownikami platformy Skype – niezależnie od urządzeń, z jakich w danej chwili korzystają.

Usługa Skype for Business pojawi się w ramach zapowiadanej na pierwszą połowę 2015 roku aktualizacji środowiska Lync Server 2013, w pierwszej połowie 2015 roku. Usługa będzie też dostępna dla użytkowników oprogramowania pakietu Office 365.

Koncern Microsoft kupił firmę Skype w 2011 roku. Wartość transakcji sięgnęła 8,5 mld USD. Warto dodać, że w zeszłym roku na większości rynków komunikator Skype zastąpił w ofercie koncernu rozwijany od 1999 roku komunikator Windows Live Messenger.

komunikator

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *