Rynek

Microsoft zapowiada Skype dla biznesu

W pierwszej połowie przyszłego roku w ofercie firmy Microsoft pojawi się nowa wersja platformy Microsoft Lync. Dostępne pod nazwą Skype for Business środowisko będzie łączyć funkcjonalności komunikatora Skype i oprogramowania Lync. Oznacza to najpewniej, że w przyszłym roku Microsoft zrezygnuje z marki Lync.

lync1

Przedstawiciele koncernu Microsoft oficjalnie zapowiedzieli wprowadzenie na rynek usługi Skype for Business. Wedle zapowiedzi funkcjonalność oprogramowania oferowanego jako biznesowa wersja komunikatora Skype będą stanowić połączenie rozwiązań znanych z komunikatora Skype i oprogramowania Lync. Dostępna będzie m.in. funkcja udostępniania plików i połączeń głosowych. Prowadzenie rozmów ma być także możliwe ze wszystkimi użytkownikami platformy Skype – niezależnie od urządzeń, z jakich w danej chwili korzystają.

Usługa Skype for Business pojawi się w ramach zapowiadanej na pierwszą połowę 2015 roku aktualizacji środowiska Lync Server 2013, w pierwszej połowie 2015 roku. Usługa będzie też dostępna dla użytkowników oprogramowania pakietu Office 365.

Koncern Microsoft kupił firmę Skype w 2011 roku. Wartość transakcji sięgnęła 8,5 mld USD. Warto dodać, że w zeszłym roku na większości rynków komunikator Skype zastąpił w ofercie koncernu rozwijany od 1999 roku komunikator Windows Live Messenger.

komunikator

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *