Rynek

Microsoft zapowiedział nowy model interaktywnej tablicy Surface Hub 2

50,5-calowy dotykowy ekran 4K, wbudowane kamery 4K oraz zaawansowany system głośników i mikrofonów – oto kluczowe cechy Surface Hub 2, czyli drugiej wersji multimedialnej tablicy Microsoftu, przeznaczonej dla użytkowników biznesowych. Wedle deklaracji przedstawicieli firmy, najnowszy model Surface Hub ma jeszcze lepiej wpasowywać się w potrzeby współczesnych korporacji, m.in. dzięki ścisłej integracji z oprogramowaniem Microsoftu. Ma też stanowić efektywne wsparcie dla pracy zespołowej, niemal niezależnie od warunków biurowych.

Microsoft zapowiedział nowy model interaktywnej tablicy Surface Hub 2

Pojedynczy Surface Hub 2 sam w sobie jest urządzaniem kompletnym, mającym pozwalać na komfortowe prowadzenie prezentacji, wyświetlanie treści multimedialnych i edytowanie ich dotykowo w czasie rzeczywistym, a także prowadzenie i uczestniczenie w telekonferencjach – to w tym zastosowaniu mają przydać się wbudowane kamery, obracające się tak, by kluczowe obszary i osoby pozostawały w polu widzenia w razie obroty tablicy. Ale Microsoft przewiedział również możliwość jednoczesnego korzystania z kilku egzemplarzy nowego modelu Surface Hub – użytkownicy będą mogli połączyć do czterech z nich (w trybie panoramicznym lub portretowym), a dzięki osadzonym na kółkach stojakom możliwe ma być też wygodne przemieszczanie się z ekranem po firmie czy pomieszczeniu.

Nowością wprowadzoną w Microsoft Surface Hub 2 jest również możliwość jednoczesnego zalogowania się do urządzenia więcej niż jednego użytkownika – to pozwolić ma m.in. na wygodne korzystanie z dokumentów przypisanych do różnych kont. Świetnym rozwiązaniem jest też znany z Windows 10 system automatycznie dopasowujący układ treści na ekranie do bieżącej pozycji wyświetlacza.

Kluczowym novum – z punktu widzenia Microsoftu – jest fakt, iż Surface Hub 2 był od podstaw projektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom pełnego wsparcia nie tylko dla Windows 10, ale również Office 365 oraz aplikacji Teams. Tworzenie tego typu synergii produktowych jest obecnie jednym z istotniejszych elementów strategii rynkowej Microsoft. Warto też odnotować, że choć pierwszy model Microsoft Surface Hub w momencie swojej premiery w 2015 roku miał bardzo ograniczone możliwości w zakresie wsparcia dla innych niż Windows rozwiązań koncernu, to za sprawą tegorocznej aktualizacji zostały one w dużej mierze uzupełnione.

Rynkowa premiera tablicy Microsoft Surface Hub 2 planowana jest na przyszły rok. Przedstawiciele koncernu Microsoft nie ujawniają jeszcze ceny nowego urządzenia. Trzeba jednak zauważyć, że poprzednia generacja Surface Hub jest droższa od rozwiązań konkurencyjnych, w tym tablicy Jamboard firmy Google. Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają jednak, że nowy model Surface Hub ma być nieco bardziej przystępny cenowo. Co ciekawe, wedle oficjalnych informacji z pierwszej wersji urządzenia korzysta obecnie ok. 5 tys. firm z całego świata – aczkolwiek nie wiadomo dokładnie, ile tablic wykorzystuje średnio każda z nich, co mogłoby pozwolić na oszacowanie sprzedaży pierwszego modelu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *