AplikacjeRynek

Mieszkańcy kolejnych miast mogą płacić za wywóz śmieci w aplikacji mObywatel

Firma Asseco, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centralny Ośrodek Informatyki wprowadziły w kolejnych miastach możliwość regulowania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z poziomu aplikacji mObywatel. Do projektu dołączyły Włocławek, Stalowa Wola, Zabrze, Skierniewice, Ostrowiec Świętokrzyski, Łowicz i Kalisz.

Mieszkańcy kolejnych miast mogą płacić za wywóz śmieci w aplikacji mObywatel
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Dzięki integracji Systemu OTAGO z Platformą ePłatności, mieszkańcy wymienionych wcześniej miast mogą korzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za wywóz śmieci. To kolejna nowość w aplikacji mObywatel, po wprowadzeniu możliwości realizowania opłat za podatek od nieruchomości, którą firma Asseco udostępniła w ostatnim kwartale minionego roku. Do grona użytkowników tego rozwiązania należy 19 miast współpracujących z Asseco Data Systems (dostawcą systemu OTAGO): Chełm, Elbląg, Gdańsk, Kalisz, Kielce, Łowicz, Mielec, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, Piaseczno, Piekary Śląskie, Police, Ruda Śląska, Rumia, Skierniewice, Stalowa Wola, Starogard Gdański, Zabrze i Zielona Góra.

„Po dobrym przyjęciu opłat za podatek od nieruchomości, rozszerzono katalog zobowiązań, które można regulować z poziomu aplikacji mObywatel i na stronie mObywatel.gov.pl. Ciągły rozwój Platformy ePłatności i bliska współpraca z urzędami, które korzystają z Systemu OTAGO, pozwalają nam upraszczać i automatyzować procesy płatnicze w administracji publicznej, a także zwiększać ich bezpieczeństwo” – skomentował Artur Siodmiak, dyrektor handlowy Asseco Data Systems S.A.

Większość dużych samorządów uwzględnionych w projekcie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi korzysta ze Zintegrowanego Systemu Informatycznego OTAGO firmy Asseco Data Systems. Jest to rozwiązanie klasy ERP wspierające zarządzanie wszystkimi obszarami działalności jednostek samorządu terytorialnego, od budżetu, przez podatki i opłaty, po sprawy obywatelskie czy sferę społeczną.

Jak się okazuje, wśród klientów Asseco Data Systems jest ponad dwadzieścia miast i gmin, które są zainteresowane wprowadzeniem możliwości realizowania opłat za śmieci w mObywatelu. Centralny Ośrodek Informatyki wydał już odpowiednie dane konfiguracyjne dla części z nich, więc niebawem mieszkańcy kolejnych miast powinni móc skorzystać z nowej funkcjonalności. “Większość jednostek administracji publicznej, z którymi współpracujemy przy tym projekcie, deklaruje chęć wdrożenia rozwiązania jeszcze w I kwartale 2024 roku” – podsumowuje Artur Siodmiak.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *