Zmiany kadrowe

Neil MacDonald pokieruje rozwojem HPE w obszarze rozwiązań Compute, HPC oraz AI

Z początkiem lutego przejmie odpowiedzialność za realizację strategii firmy HPE w obszarze rozwiązań HPC & AI. Neil MacDonald będzie łączył nowe obowiązki z dotychczasową funkcją szefa działu Compute.

Neil MacDonald pokieruje rozwojem HPE w obszarze rozwiązań Compute, HPC oraz AI

Neil MacDonald jako wiceprezes HPE odpowiedzialny za działy Compute oraz HPC & AI ma zaangażować się w realizację projektów mających na celu przyspieszenie realizacji strategii HPE w zakresie sztucznej inteligencji m.in. odpowiednie wyskalowanie rozwiązań chmurowych i aplikacyjnych przy zapewnieniu silnej integracji z ofertą HPE GreenLake.

“Wiedza techniczna, wizja i pasja Neila do rozwijania unikalnej własności intelektualnej HPE w zakresie superkomputerów, technologii infrastruktury AI oraz naszej platformy oprogramowania AI wzmocni nasze możliwości wsparcia klientów w najbardziej istotnych projektach transformacyjnych” – podkreśla Antonio Neri, dyrektor generalny Hewlett Packard Enterprise.

“Sztuczna inteligencja i superkomputery to przełomowe technologie, które przyczynią się do transformacji każdej organizacji biznesowej i napędzą innowacje fundamentalnie zmieniające świat. Będę nadal zaangażowany w dalsze wspieranie rozwoju naszej działalności w obszarze wysoce wydajnych środowisk przetwarzania oraz AI, a także rozwiązywanie najbardziej złożonych problemów naszych klientów wspólnie z naszym niezwykle utalentowanym zespołem” – zapewnia Neil MacDonald, wiceprezes HPE.

Neil MacDonald zajmuje stanowiska kierownicze w strukturach firmy Hewlett Packard Enterprise od początku jej istnienia – tj. podziału koncernu Hewlett Packard, z którym Neil MacDonald był związany przez niemal 20 lat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *