Cyberbezpieczeństwo

Netskope zintegrował platformę SEE z Amazon Security Lake

Integracja Netskope Intelligent Security Service Edge (SSE) z Amazon Security Lake od Amazon Web Services (AWS) ma pozwolić na szybsze wykrywanie zagrożeń ze strony cyberprzestępców i reagowanie w hybrydowych środowiskach pracy.

Netskope zintegrował platformę SEE z Amazon Security Lake

Organizacje i firmy chcą mieć lepszy wgląd we wszystkie źródła także chmurowe, z których pobierają i do których wysyłają dane, aby szybko identyfikować oraz reagować na potencjalne zagrożenia. Aby to zrobić, muszą włączyć rejestrowanie takich procesów w całej infrastrukturze, ale często napotykają na problemy związane z niekompatybilnymi formatami danych oraz brakiem scentralizowanego miejsca do przechowywania danych w celu przeprowadzenia przydatnej analizy.

Teraz klienci Netskope mogą eksportować logi (chronologiczne zapisy zawierające informacje o zdarzeniach i działaniach) z platformy Netskope Intelligent SSE do Amazon Security Lake. Rozwiązanie to zarządza danymi oraz konwertuje i dostosowuje je do Open Cybersecurity Schema Framework (OCSF), otwartego schematu komunikacji. Ułatwia to automatyczną normalizację danych z AWS i łączenie ich z dziesiątkami zintegrowanych źródeł danych innych firm, podkreślają przedstawiciele Netskope.

Netskope i AWS mogą pomóc klientom szybciej wykrywać i badać zagrożenia, zapewniając:

  • Scentralizowaną widoczność: Organizacje mogą teraz eksportować logi, zdarzenia i alerty zebrane przez Netskope Cloud Exchange do Amazon Security Lake, aby uzyskać całościowy obraz zagrożeń i luk w całym środowisku. Dane są centralizowane i poddane szczegółowej analizie.
  • Większe bezpieczeństwo: Firmy mogą korzystać z dzienników Netskope i narzędzi analitycznych Amazon Security Lake, aby szybko wykrywać i naprawiać zagrożenia oraz luki w całym środowisku w celu wzmocnienia ich stanu bezpieczeństwa.
  • Scentralizowane usuwanie zagrożeń: Przedsiębiorstwa mogą korzystać z usług Netskope i AWS, aby reagować na alerty i usuwać zagrożenia ze scentralizowanej konsoli Amazon Security Lake.
Przeczytaj również
Braki w umiejętnościach pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa głównym problemem kadry zarządzającej

“Netskope pomógł już tysiącom klientów poprawić ich stan bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu naszej platformy Netskope Intelligent SSE. Spełniając rygorystyczne standardy wsparcia Amazon Security Lake, organizacje i firmy mogą mieć teraz większe zaufanie do głębokiej wiedzy technicznej Netskope na temat AWS i naszego udokumentowanego doświadczenia w zabezpieczaniu nawet najbardziej złożonych środowisk chmurowych” – skomentował Andy Horwitz, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Netskope.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *