RynekPolecane tematy

NextiraOne Polska zmieniła nazwę na Dimension Data Polska

Proces zmiany marki objął łącznie biura w 13 krajach w Europie, w tym w Polsce, zatrudniające 1850 pracowników. Prezesem polskiego oddziału Dimension Data pozostał Marek Kobielski, dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor generalny NextiraOne Polska.

NextiraOne Polska zmieniła nazwę na Dimension Data Polska

Transakcja zakupu oddziałów NextiraOne przez Dimension Data została sfinalizowana w lutym br. “Dostrzegamy wiele korzyści z przejęcia oddziałów NextiraOne, jakie niesie poszerzenie obszaru naszego działania w Europie, skuteczniejsza obecność w sektorach MSP, publicznym czy dostawców usług oraz zyskanie obszernej bazy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Zmiana marki NextiraOne na Dimension Data ułatwi nam teraz realizację naszej europejskiej strategii” – powiedział Andrew Coulsen, CEO Dimension Data w Europie.

Transakcja objęła przejęcie oddziałów NextiraOne w Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii i na Węgrzech. W drugim etapie transakcja może obąć oddziały we Francji i we Włoszech. Ale uzależnione jest to do osiągnięcia w przyszłości określonych wyników finansowych.

Zakończyliśmy proces łączenia naszych kompetencji, dodając do portfolio Dimension Data referencje i doświadczenia NextiraOne w zakresie komunikacji, rozwiązań z obszarów unified communication i collaboration, contact center, wideo oraz data center. Dzięki temu zbudowaliśmy bezkonkurencyjną ofertę rynkową dostępną od jednego dostawcy. Wraz z zakończeniem procesu zmiany nazwy NextiraOne na Dimension Data zmierzamy w kierunku zdobycia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań i usług IT w Europie” – dodał Andrew Coulsen.

Grupa Dimension Data osiągnęła w ostatnim roku finansowym przychody 5,8 mld euro i zatrudnia 23 000 pracowników w 58 krajach. W Europie zatrudnia 4 500 pracowników, w takich krajach, jak: Austria, Belgia, Czechy, Irlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Włochy, Luxemburg, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria i Wlk. Brytania.

Przeczytaj również
Marka EnveloBank zmienia się w Bank Pocztowy

Krótki film o Dimension Data.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.