BranżaRynek

Nextview Consulting przejęła spółkę Mooza Inspire

Holenderska firma informatyczna NextView Consulting ogłosiła przejęcie czeskiej firmy Mooza Inspire, która prowadzi swoje oddziały w Polsce i Czechach. Połączenie struktur obu organizacji ma pozwolić zwiększyć ich rynkowy zasięg oraz wzmocnić kompetencje w technologii Salesforce w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Firmy nie ujawniły wartości transakcji.

Nextview Consulting przejęła spółkę Mooza Inspire
Od lewej: Zdeněk Pejcel i Huub Waterval Źródło: Materiały prasowe

W wyniku przejęcia obecne struktury i zasoby Mooza Inspire zostaną włączone w organizację Nextview Consulting. Oznacza to, iż działające w Polsce oddziały Mooza zostaną wzmocnione kompetencyjnie i zasobowo oraz że będą działać pod marką Nextview Consulting. Obie firmy wykazują łącznie przychody na poziomie ponad 22 mln euro dysponując 200 ekspertami i ponad 700 certyfikatami Salesforce.

„W ostatnich latach wiele firm zwracało się do Mooza Inspire z propozycją łączenia zespołów i struktur. Przypadek Nextview Consulting był jednak całkowicie inny. Udało nam się dobrze poznać nie tylko od strony organizacyjnej, ale i na gruncie prywatnym. Każda interakcja utwierdzała nas w przekonaniu, że łączy nas wspólna wizja. Dlatego w najbardziej odpowiednim czasie zdecydowaliśmy się połączyć i dla mnie możliwość współpracy z takim podmiotem jak NextView to ważne wyróżnienie. Działając razem jesteśmy silniejsi” -skomentował Zdeněk Pejcel, CEO i założyciel Mooza Inspire.

Przejęcie wynika ze strategii inwestycyjnej Nextview Consulting, która zakłada rozwój swoich kompetencji w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych oraz ekspansję na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma chce w pełni odpowiadać na wciąż rosnące potrzeby biznesu zarówno w zakresie transformacji cyfrowej, jak i wdrażania procesów wspierających zarządzanie doświadczeniami klientów. W tym celu wykorzystuje platformy Salesforce, Mulesoft, Tableau oraz Slack. W 2021 roku spółka otrzymała wsparcie kapitałowe od Salesforce Ventures, a w roku bieżącym od NIBC Investment Partners, co zapewniło jej środki na rozwój i ekspansję w regionie.

Przeczytaj również
Do 2030 roku Grupa Euvic chce mieć 4 mld zł przychodów

„W ciągu ostatnich dwóch lat realizowaliśmy coraz większe projekty. Jednocześnie zaobserwowaliśmy, że w cyfrowej transformacji, przez jaką przechodzą firmy, kluczową rolę odgrywa technologia Salesforce. Kluczem do sukcesu w tego rodzaju przemianach biznesowych jest koncentracja na klientach i ich doświadczeniach, które powstają w relacjach i interakcjach z przedsiębiorstwem. Przełożenie na pozytywne rezultaty ma również podejście oparte na Design Thinking, którym kierujemy się w projektach. Po połączeniu naszego zespołu i doświadczeń z zasobami firmy Mooza podmioty z Polski i Czech zyskają silnego partnera w Europie Środkowej i Wschodniej” – podsumował Huub Waterval, dyrektor generalny i założyciel Nextview Consulting.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *