InfrastrukturaRynek

Nokia przenosi swoją infrastrukturę IT do Google Cloud

Firmy Nokia i Google Cloud ogłosiły pięcioletnią strategiczną współpracę, w ramach której Nokia dokona migracji swojej infrastruktury informatycznej do chmury Google. Dzięki temu zabiegowi Nokia przeniesie operacje z własnych centrów danych do chmury, przy równoczesnym utrzymaniu ciągłości działania i zmniejszeniu kosztów wynajmu nieruchomości, zużycia energii czy kosztów zakupu hardware’u.

Nokia przenosi swoją infrastrukturę IT do Google Cloud

Firma Nokia będzie teraz korzystać z takich produktów Google Cloud jak pamięci masowe i obliczeniowe, analiza danych BigQuery oraz usług oferujących rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Rozwiązania Google Cloud w zakresie infrastruktury jako usługi (IaaS) mają pomóc fińskiemu przedsiębiorstwu szybciej osiągnąć takie cele jak optymalizacja kosztów, większa wydajność i niezawodność operacyjna.

“To zaszczyt pracować z firmą Nokia nad modernizacją jej infrastruktury w ramach Google Cloud. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie naszych wiodących technologii sieciowych, analityki danych, AI/ML i innych, które umożliwią realizację strategii w chmurze i lepszą obsługę jej klientów” – powiedział Rob Enslin, prezes Google Cloud.

“Nokia znajduje się na ścieżce cyfrowej transformacji, która polega na fundamentalnej zmianie sposobu prowadzenia działalności. Jesteśmy zadowoleni, że Google Cloud, ze swoją doskonałością inżynieryjną i operacyjną, przyłącza się do naszej pracy nad transformacją, aby pomóc nam osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy” – skomentował Ravi Parmasad, VP Global IT Infrastructure w firmie Nokia.

Infrastruktura oraz aplikacje firmy Nokia będą działać w chmurze publicznej lub, w przyszłości, w modelu Software-as-a-Service. Pełna migracja potrwać ma od 18 do 24 miesięcy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *