Zmiany kadrowe

Norbert Biedrzycki nowym prezesem Atos Polska

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Norbert Biedrzycki obejmie stanowisko CEO w firmie Atos Polska. Norbert Biedrzycki formalnie rozpoczął już pracę na tym stanowisku i jest odpowiedzialny za zarządzanie częścią 4000 organizacji Atos w Polsce dostarczającej usługi i produkty na naszym rynku. Druga jej część zajmuje się usługami ITO/BPO.

Norbert Biedrzycki nowym prezesem Atos Polska

Działalność Norberta Biedrzyckiego w Grupie Atos nie ograniczy się tylko do Polski. Doświadczeniem ma wesprzeć także zespół zarządzający regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Norbert Biedrzycki w latach 2010–2012 pełnił funkcję prezesa zarządu w Sygnity, a przez kolejne 2 lata kierował firmą ABC Data. W latach 2002–2010 pracował w McKinsey & Company Polska, gdzie w Business Technology Office realizował obsługę klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz high-tech na rynku europejskim. Karierę rozpoczynał zaś w Oracle Polska, gdzie pracował w  latach 1994–2001 pracował i był m.in. dyrektorem działu usług doradczych oraz rozwoju biznesu firmy Oracle.

W 2015 r. doszło do fuzji na polskim rynku firm Atos Polska, AMG.net i Bull Polska. Dziś Grupa Atos zatrudnia w Polsce blisko 4000 pracowników w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Toruniu, z czego ponad 1500 dołączyło do Atos na przestrzeni ostatnich 2 lat.. W październiku 2015 r. wyodrębniono ze struktur tej grupy spółkę dedykowaną do obsługi polskiego rynku Atos Polska. Wcześniej firmy funkcjonowały pod wspólną nazwą Atos.

Atos to także Global Delivery Center Atos w Bydgoszczy i Wrocławiu. W lutym 2015 r. roku Atos otworzył nową siedzibę we Wrocławiu. Mieści się tam Consulting & System Integration Global Delivery Center Europe (C&SI GDC EUR). To wynik dynamicznego rozwoju grupy Atos w Polsce. W ramach C&SI GDC EUR pracuje ponad 500 osób, z czego blisko 300 w nowej siedzibie we Wrocławiu. Obecnie zespół zatrudnia specjalistów w technologiach takich jak Java, SAP, Microsoft, Oracle czy Business Intelligence. Rozbudowuje również zespoły kompetencyjne z obszaru Project Managementu. Zespół C&SI GDC EUR odpowiada za koordynację pracy zespołów nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach, Rumunii, Chorwacji i Bułgarii.

Przypomnijmy, Atos w sierpniu 2014 przejął 84,25% akcji firmy Bull oraz 18,5% znajdujących się w obiegu obligacji zamiennych spółki. To wynik ogłoszonego w czerwcu ubiegłego roku wezwania na zakup akcji i obligacji firmy Bull. Atos przejmując firmę Bull stał się drugim w Europie Zachodniej największym dostawcą usług chmurowych. W Polsce firma przejęła też AMG.net, która stała się częścią Grupy Bull w roku 2006. Z kolei w grudniu 2014 roku Atos zdecydował się przejąć biznes outsourcingowy IT (ITO) firmy Xerox, niemal potrajając dzięki temu swoje przychody w Stanach Zjednoczonych z 0,6 mld euro do 1,7 mld euro. Atos stanie się też jednym z głównych dostawców usług IT dla firmy Xerox, przejmie także obsługę klientów Xeroxa z obszaru Business Process Outsourcing (BPO) oraz Document Outsourcing.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *