Branża ITRynek

Nortal przejmuje Questers, spółkę należącą do TPXimpact

Zajmująca się tworzeniem oprogramowania firma Questers połączy się teraz ze spółką-córką Nortal, pwrteams. Ma to pozwolić wzmocnić obecność Nortal w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz rozwinąć dotychczasową działalność w zakresie tworzenia międzynarodowych zespołów IT i inżynieryjnych dla klientów na całym świecie – poinformowali przedstawiciele spółki. 

Nortal przejmuje Questers, spółkę należącą do TPXimpact

Questers, założone w 2007 roku, jest jedną z międzynarodowych firm programistycznych, która projektuje, buduje i zarządza zespołami pracującymi w różnych technologiach dla wielu branż. Większość klientów spółki znajduje się w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii, Norwegii oraz Szwajcarii.

“Przejęcie Questers wzmacnia działalność pwrteams, która koncentruje się na budowaniu dedykowanych, międzynarodowych zespołów dla naszych klientów. To posunięcie zwiększy naszą obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz wzmocni nasz silny, dwucyfrowy, organiczny wzrost, osiągnięty w ciągu ostatnich 5 lat. Cieszę się, że mogę powitać ponad 300 nowych pracowników w naszym zespole” – skomentował Priit Alamäe, CEO i założyciel Nortal.

Nortal ogłosił powstanie pwrteams oraz wprowadził nowy model biznesowy outsourcingu i powiększania zespołu do portfolio firmy w 2022 roku, po przejęciu Skelii. Firma rozpoczęła działalność za pośrednictwem dawnych biur Skelii w Kijowie i Lwowie w Ukrainie oraz w Krakowie w Polsce, jednocześnie łącząc obecnych pracowników z globalną pulą talentów. pwrteams współpracuje z klientami w Europie i Stanach Zjednoczonych, takimi jak TUI czy Thomas Cook Group. Centra usług firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Serbii, Estonii, na Litwie i w Meksyku, a po przejęciu Questers również w Bułgarii.

“Wejście pod skrzydła TPXimpact przekształciło Questers w dojrzałą firmę ze świetnymi wynikami, stale zapewniającą korzyści klientom. Dołączenie do pwrteams stanowi dla nas kolejną szansę w dalszym rozwoju, aby skutecznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby globalnego sektora technologicznego z jeszcze silniejszą ofertą. Wspólne wartości naszych dwóch firm i uzupełniające się umiejętności umożliwią rozwój na kolejnych terytoriach oraz w nowych branżach” – podsumował Alexander Drangajov, dyrektor generalny Questers.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *