BranżaPracaRynek

Mobica zatrudni kolejnych specjalistów IT w Warszawie i Lublinie

Nowe lokalizacje i zwiększenie zatrudnienia mają pozwolić na sprostanie rosnącym potrzebom klientów m.in. w obszarze rozwiązań chip-to-cloud. Obecnie firma Mobica posiada 7 oddziałów na terenie całego kraju i zatrudnia łącznie ponad 650 osób. Tylko w 2022 roku do zespołu Mobica dołączyło niemal 200 pracowników.

Mobica zatrudni kolejnych specjalistów IT w Warszawie i Lublinie

Rozszerzenie działalności na rynku polskim jest odpowiedzią firmy Mobica na rosnący popyt na usługi z zakresu tworzenia kompleksowych rozwiązań aplikacyjnych w obszarze tzw. connected systems, w szczególności rozwiązań typu chip-to-cloud. Rozwijając oddziały w Lublinie i Warszawie, firma chce przyciągać najlepszych specjalistów z poszczególnych regionów Polski.

“Nowe biura są znaczącym kamieniem milowym w naszym rozwoju – kluczem do przyciągania najzdolniejszych talentów i dostarczania rozwiązań, które umożliwiają globalnym organizacjom realizację ich celów. Zależy nam na tworzeniu środowiska pracy, w którym wykorzystanie najnowocześniejszych technologii i rozwój kariery są na pierwszym miejscu. Rozszerzenie naszej obecności w Polsce to dla nas nowe możliwości dzielenia się wiedzą, robienia postępów, a tym samym przyczynienia się do przełomu technologicznego” – mówi Sam Kingston, dyrektor generalny firmy Mobica. Według niego stała ekspansja firmy Mobica jest pochodną rosnących potrzeb ze strony nowych i istniejących klientów. Z usług Mobica korzystają m.in. producenci elektroniki użytkowej i rozwiązań dla motoryzacji, lotnictwa czy przemysłu morskiego. Mobica specjalizuje się bowiem w tworzeniu kompleksowych rozwiązań klasy chip-to-cloud w obszarze connected systems. Przedstawiciele brytyjskiej firmy podkreślają przy tym, że jej unikalna specjalizacja przekłada się na niepowtarzalne możliwości rozwoju kariery dla specjalistów ds. nowych technologii oraz udziału w globalnych projektach.

Przeczytaj również
Rekrutacje napędzane sztuczną inteligencją

Warto dodać, że nowe biuro Mobica w Warszawie jest zlokalizowane w biurowcu Wola Center, zaś oddział w Lublinie – w CZ Office Park. Przedstawiciele firmy zapowiadają również, że dwa nowe oddziały Mobica powstaną w ciągu najbliższych 6 miesięcy w Bydgoszczy i Krakowie. Poza Polską firma Mobica posiada również oddziały w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Planowane jest rozszerzenie działalności także na inne rynki europejskie, w szczególności uruchomienie oddziałów w Portugalii i Chorwacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *