Branża ITRynek

Novell, NetIQ i Borland pod marką Micro Focus

Marka Micro Focus połączy m.in. rozwiązania takie jak Borland, NetIQ, Attachmate i Novell. Przedstawiciele brytyjskiej firmy Micro Focus zapowiadają, że dla każdej rodziny produktów stworzona zostanie odrębna strategia rynkowa. Marka SUSE pozostanie niezależne.

Novell, NetIQ i Borland pod marką Micro Focus

Zmiany w ofercie to efekt sfinalizowanej w ubiegłym roku fuzji firm Micro Focus i Attachmate. W ramach ujednoliconej oferty zgrupowane zostały rozwiązania Attachmate, Novell, NetIQ, Borland oraz Micro Focus. Wedle zapowiedzi należąca do grupy kapitałowej spółka SUSE będzie działa dalej na rynku jako niezależna marka. Zapowiadane jest też uproszczenie nazewnictwa i systematyki oferty. W jeden zestaw rozwiązań połączone zostaną przykładowo rozwiązania Reflection i Rumba.

Firma Attachmate, która od listopada 2014 roku jest własnością Micro Focus, trzy lata wcześniej kupiła dawnego pioniera rozwiązań sieciowych. Novell dołączył do wchodzących do wcześniejszej oferty rozwiązań Attachmate i NetIQ. Wartość transakcji sięgnęła 2,2 mld USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *