ProgramowanieRynek

SUSE udostępnia kod źródłowy platformy NeuVector na zasadach open source

Dzięki temu NeuVector jest pierwszą w branży kompleksową platformą bezpieczeństwa kontenerów opartą na open source i zarazem jedynym rozwiązaniem, które zapewnia skonteneryzowanym obciążeniom serwerowym bezpieczeństwo klasy korporacyjnej na poziomie Zero Trust – poinformowali przedstawiciele SUSE. Kod źródłowy udostępniono w serwisie GitHub.

SUSE udostępnia kod źródłowy platformy NeuVector na zasadach open source

Od momentu finalizacji przejęcia firmy NeuVector – o czym informowaliśmy już w serwisie ITwiz – spółka SUSE pracowała nad technicznymi i prawnymi uwarunkowaniami związanymi z udostępnieniem jako open source swojej platformy cloud-natvie do zabezpieczania kontenerów. Przypomnijmy, że NeuVector to wiodące w branży rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa kontenerów i zgodności z przepisami, wykorzystywane przez największe przedsiębiorstwa na całym świecie.

Udostępnienie kodu oprogramowania na zasadach open source sprawia, że NeuVector staje się technologią pierwszego wyboru dla tej społeczności, wskazują przedstawiciele SUSE. Jednocześnie oprogramowanie zapewnia jeszcze większy poziom bezpieczeństwa klientom z branż podlegających ścisłym regulacjom prawnym, w tym klientom rządowym i administracji samorządowej.

I tak, skonteneryzowane obrazy z oprogramowaniem NeuVector dostępnym już jako open source mogą być instalowane na dowolnym klastrze Kubernetes. Użytkownicy oprogramowania Rancher do zarządzania Kubernetesem będą mogli łatwo zainstalować NeuVector bezpośrednio z poziomu katalogu aplikacji Ranchera. W przyszłości planowana jest także jeszcze głębsza integracja oprogramowania NeuVector i Rancher. Jak zapewniają specjaliści SUSE, NeuVector pozostanie platformą bezpieczeństwa kontenerów dostępną dla wszystkich użytkowników rozwiązań cloud native niezależnie od wykorzystywanych przez nich platform do zarządzania kontenerami, takimi jak Red Hat OpenShift, VMware Tanzu, Google GKE, Amazon EKS, Microsoft Azure AKS czy innymi.

Pobudzić tworzenie innowacji w obszarze bezpieczeństwa

W oprogramowaniu NeuVector wykorzystane zostaną najnowsze innowacje w zakresie bezpieczeństwa kontenerów zaimplementowane w Rancher 2.6, wiodącej platformie do zarządzania Kubernetesem rozwijanej obecnie przez SUSE. Firma jest przekonana, że to posunięcie pobudzi tworzenie innowacji w obszarze bezpieczeństwa Kubernetesa – branży, która tradycyjnie była zdominowana przez zamknięte, własnościowe rozwiązania.

Ponieważ bezpieczeństwo kontenerów jest nadal kluczowym zagadnieniem dla organizacji budujących i uruchamiających aplikacje na klastrach Kubernetes, projekt NeuVector ma pozwolić użytkownikom Ranchera zająć się kwestiami bezpieczeństwa we wszystkich głównych przypadkach użycia kontenerów i w całym cyklu życia aplikacji, tłumaczą eksperci SUSE. Chodzi m.in. o pełną widoczność sieci, możliwość przeprowadzania inspekcji i segmentacji, zarządzanie podatnościami, konfiguracją i zgodnością, a także profilowanie ryzyka, wykrywanie zagrożeń i reagowanie na incydenty. Projekt NeuVector będzie stanowił podstawę kodu dla zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa w klastrze Ranchera.

Jak wskazują specjaliści SUSE, po pełnej integracji z Rancherem, NeuVector zapewnić ma społeczności i użytkownikom dowolnej certyfikowanej przez CNCF dystrybucji Kubernetesa (wdrożonej we własnym centrum danych, w chmurze lub na brzegu sieci), natywne dla Kubernetesa bezpieczeństwo ich infrastruktur produkcyjnych i skonteneryzowanych obciążeń w całym cyklu życia wykorzystywanych aplikacji.

Więcej na temat możliwości dołączenia do projektu NeuVector będzie można dowiedzieć się podczas globalnego spotkania on-line zaplanowanego na wtorek, 25 stycznia, o godz. 10:00 PT (19:00 naszego czasu). Konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca, co można zrobić na stronie wydarzenia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *