MENU

Novell wprowadza na rynek nową wersję GroupWise

3 kwietnia 2014Rynek

Jedną z najważniejszych – obok nowego interfejsu – zmian wprowadzonych w środowisku GroupWise jest obsługa usług Active Directory i możliwość integracji z platformą Microsoft Exchange.

Home View

Z oficjalnego komunikatu wynika, że wprowadzone w najnowszej wersji oprogramowania GroupWise zmiany pozwalają na podniesienie wydajności pracy, a także elastyczności i interoperacyjności środowiska komunikacji grupowej firmy Novell. Nowe funkcje mają pozwalać na zwiększenie efektywności pracy użytkowników biznesowych oraz zespołu IT.

Oprogramowanie GroupWise 2014 zostało wyposażone m.in. w nowy, dostępny także z poziomu urządzeń mobilnych, interfejs obsługi. Wprowadzone w nowej wersji usprawnienia funkcjonalne i technologiczne przekładają się m.in. na podniesienie bezpieczeństwa i stabilności środowiska pracy grupowej, obsługę architektury 64-bitowej, możliwość definiowania zaawansowanych zapytań oraz raportów, bardziej wydajne funkcje wyszukiwania i klasyfikowania danych, a także obsługa najnowszych systemów operacyjnych, przeglądarek internetowych i urządzeń mobilnych. Zdaniem przedstawicieli firmy Novell istotną zmianą w nowej wersji GroupWise jest obsługa Active Directory i możliwość współpracy z systemem Microsoft Exchange. Taka integracja ma przyczynić się m.in. do oszczędności kosztów utrzymania środowiska IT. GroupWise 2014 to także nowe narzędzia administracyjne. Oprogramowanie jest dostępne także w polskiej wersji językowej.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

One Response to Novell wprowadza na rynek nową wersję GroupWise

  1. Kamil napisał(a):

    Chciałbym wsponieć, że GroupWise jest również dostępny w pakiecie NOWS.
    Zachęcam do odwiedzenia strony produktu i zapoznania się z obecna ofertą Novell.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »