Rynek

Nowy program stypendialny z zakresu cyberbezpieczeństwa otwarty dla Polaków

SANS Technology Institute poinformował o uruchomieniu Paller Cybersecurity Scholarship, w pełni finansowanego międzynarodowego stypendium, które ma pomóc wypełnić lukę w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa. Rekrutacja skierowana do kandydatów z Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rumunii i Słowacji jest już otwarta. Wszystkie kursy będą prowadzone w języku angielskim, a stypendium fundowane jest w całości.

Nowy program stypendialny z zakresu cyberbezpieczeństwa otwarty dla Polaków

Program dostosowany jest do studentów o różnym poziomie doświadczenia w cyberprzestrzeni, od doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji, po osoby bez zaplecza technologicznego – wybrani kandydaci otrzymują jedną z dwóch ścieżek stypendialnych. Każda z nich oferuje najlepsze w swojej klasie programy studiów i certyfikatów, których celem jest pomoc w zapewnieniu ich organizacjom, regionom i krajom większego bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.

W ramach ścieżki New to Cyber Track – w której nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie techniczne – studenci uzyskają certyfikat, tytuł licencjata lub tytuł zawodowy w zakresie cyberbezpieczeństwa stosowanego. Druga ścieżka przeznaczona jest dla doświadczonych studentów – otwarta dla osób z tytułem licencjata i pewnym doświadczeniem w zakresie IT lub bezpieczeństwa informacji – pozwoli uczniom zdobyć jeden z ośmiu certyfikatów absolwenta związanych z konkretnym stanowiskiem lub tytuł magistra inżynierii bezpieczeństwa informacji. Stypendium pokryje wszystkie opłaty za kurs, materiały szkoleniowe i egzaminy certyfikacyjne GIAC, niezależnie od tego, którą ścieżką podążą studenci.

Wszystkie programy obejmują liczne certyfikaty Global Information Assurance Certification (GIAC), są dostępne w 100% online i oferują wybór pełnych wyzwań sesji na żądanie lub na żywo, zaprojektowanych tak, aby współgrały z rytmem życia uczestników. Stworzone z myślą o pracujących profesjonalistach, wysoce elastyczne kursy pozwalają uczniom brać udział w jednym szkoleniu na raz, a większość z nich zakończy się uznanym w branży egzaminem certyfikacyjnym GIAC. Ta praktyczna edukacja online, zaprojektowana i prowadzona przez elitarnych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przenosi naukę poza ekran i prowadzi do zmieniającej życie kariery w cyberbezpieczeństwie, zapewniają organizatorzy.

“Paller Cybersecurity Scholarship oferuje najlepszą na świecie edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa dla osób, które mają motywację i zdolność do wywierania wpływu na rzeczywistość. Praktyczne podejście zapewniane przez osoby z pierwszej linii frontu branży cyberbezpieczeństwa będzie niezbędne dla tych, którzy chcą bronić się przed dzisiejszymi istotnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Żaden inny edukator w zakresie cyberbezpieczeństwa na świecie nie ma takiego poziomu rzeczywistej ekspozycji jak my, więc cieszymy się, że możemy zapewnić w pełni finansowane stypendia tym, którzy są gotowi na wyzwanie i zdeterminowani, aby dokonać zmian” – podsumowuje Ed Skoudis, prezes SANS Technology Institute.

Aby dowiedzieć się więcej lub ubiegać się o stypendium Paller Cybersecurity Scholarship, odwiedź stronę: www.sans.edu/paller-cybersecurity-scholarship. Zgłoszenia będą przyjmowane do północy 16 listopada.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *