Zmiany kadrowe

Olga Zelent pokieruje działalnością Codecool w Polsce

Jako nowy Country Manager firmy Codecool w Polsce będzie odpowiedzialna m.in. za rozwój działalności polskiego oddziału. Olga Zelent będzie również zaangażowana w projekt zachęcający kobiety do nauki programowania i rozpoczęcia pracy w branży IT.

Olga Zelent pokieruje działalnością Codecool w Polsce

Jednym z zadań Olgi Zelent w Codecool będzie rozwój inicjatywy mającej na celu przełamanie stereotypów związanych z zawodem programisty, a także – wspieranie projektów ukierunkowanych na upowszechnienie tego zawodu wśród kobiet. Elementem tych działań będą m.in. działania zachęcające kobiety do udziału w kursie nauki programowania dofinansowanego w ramach uruchomionego przez Codecool programu stypendialnego CodeGirl. “Zdecydowana większość programistów to nadal mężczyźni. Mocno zakorzenione stereotypy sprawiają, że kobiety rzadko decydują się na pracę w branży IT, pomimo prowadzonych od kilku lat kampanii i programów mających na celu zrównanie szans zawodowych w tej branży oraz usuwanie barier jakimi są pozamerytoryczne czynniki, w tym płeć. W programowaniu poza znajomością konkretnych języków, narzędzi i zdolnościami analitycznymi bardzo ważne są także umiejętności miękkie. Jestem przekonana, że większa obecność kobiet w branży IT jest korzystna nie tylko dla dalszego rozwoju sektora, lecz także przełoży się na nasze życie, którego jakość w coraz większym stopniu jest zależna od nowych technologii. Dlatego w Codecool właśnie ruszamy z programem stypendialnym, który, mamy nadzieję, już wkrótce sprawi, że programistek na polskim rynku będzie zdecydowanie więcej” – mówi Olga Zelent, Country Manager Codecool w Polsce.

Według niej, aby nauczyć się programowania potrzebne są przede wszystkim determinacja i systematyczność w dążeniu do celu, a także zdolność logicznego myślenia. “W dobrej sytuacji są osoby, które mają już doświadczenie lub wykształcenie w innej dziedzinie technicznej. Po zdobyciu umiejętności programowania stają się wszechstronnymi specjalistami. W naszych kursach może wziąć udział każdy. Potrzebne jest wykształcenie minimum średnie, znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B1/B2 i oczywiście motywacja do nauki” – podkreśla Olga Zelent.

Olga Zelent rozpoczynała karierę w branży farmaceutycznej. Związana była m.in. z firmami Pharmacy Chain oraz Cosmedica. W latach 2016 – 2019 zajmowała wysokie stanowiska menedżerskie w firmie Coders Lab. Od listopada 2019 roku do kwietnia 2021 roku pełniła funkcję dyrektora zarządzającego w firmie Engave. Zajmowała się także doradztwem personalnym i strategicznym prowadząc Personal Development Institute i BC Polska Business Concierge. Jako wolontariuszka wspiera działalność Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, a w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach doradza kobietom chcącym założyć własną firmę. Jest też mentorką pomagającą w rozwoju start-upów.

Olga Zelent ma doświadczenie w tworzeniu strategii rozwoju firmy, wprowadzaniu nowych produktów na rynek, sprzedaży, doradztwie, zarządzaniu, edukacji. Jest też zaangażowana w działania mające na celu wspieranie równości w biznesie oraz obecności kobiet w sektorze IT i na stanowiskach kierowniczych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *