Rynek

OVH z nową ofertą chmurową opartą na technologiach VMware

Wedle zapowiedzi nowa oferta OVH pozwalać ma na zbudowane w pełni elastycznego i dopasowanego do unikalnych potrzeb wirtualnego centrum danych w formie usługi. Oferta bazuje na platformie wirtualizacyjnej VMware NSX.

OVH z nową ofertą chmurową opartą na technologiach VMware

Oferta usług chmurowych OVH ma umożliwiać zbudowanie – w sposób w pełni samoobsługowy – kompleksowej infrastruktury IT wyposażonej we wszystkie niezbędne komponenty – od rozwiązań bezpieczeństwa, po mechanizmy równoważenia obciążeń. Zgodnie z zapowiedziami, jakie na łamach ITwiz złożył Laurent Allard, dyrektor generalny OVH, nowa oferta cechować ma wysoka elastyczność także w kontekście rozliczania opłat za wykorzystanie rozwiązań VMware.

“Integracja z VMware NSX była pierwszym krokiem na drodze do stworzenia Software Defined Data Center na żądanie. Firmy zyskają możliwość całkowicie autonomicznej aktywacji technologii za pomocą panelu kontrolnego. Niebawem oferta zostanie uzupełniona o elementy tradycyjnej infrastruktury, takie jak pamięć VMware Virtual SAN oraz platformę VMware vRealize® Operations do zarządzania operacjami” – zapowiada Mirosław Klaba, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w OVH. Zapowiadane są także dodatkowe funkcje pozwalające na zintegrowanie środowiska cloud opartego na usługach OVH z lokalnie działającymi instalacjami platformy wirtualizacyjnej VMware.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *