InfrastrukturaRynek

OVHcloud wspólnie z NetApp uruchamia usługi chmurowe Enterprise File Storage

Opracowana we współpracy z NetApp i dostępna w ramach platformy OVHcloud usługa Enterprise File Storage ma stanowić odpowiedź na potrzebę optymalizacji zarządzania danymi przechowywanymi i przetwarzanymi w środowiskach chmurowych. Jako taka ma ułatwiać realizację projektów modernizacji infrastruktury IT oraz migracji do środowisk chmurowych.

OVHcloud wspólnie z NetApp uruchamia usługi chmurowe Enterprise File Storage

Z oficjalnych informacji wynika, że usługa Enterprise File Storage łączy kompetencje OVHcloud m.in. w dziedzinie środowisk chmurowych z doświadczeniem NetApp w zakresie zarządzania pamięciami masowymi. Jest przeznaczona przede wszystkim dla organizacji korzystających z aplikacji wymagających m.in. wysokiej dostępności usługi przechowywania plików. Jako taka, usługa Enterprise File Storage ma sprawdzać się zarówno w organizacjach, które przeniosły się do chmury i potrzebują uprościć współdzielenie danych firmowych między różnymi aplikacjami utrzymywanymi w środowisku chmurowym OVHcloud, a także w firmach, które używają własnej, lokalnej infrastruktury NetApp i chcą ją rozbudować lub zapewnić backup. Co ważne, nowa usługa ma w kompleksowy sposób odpowiadać potrzebom biznesowym związanym z koniecznością zapewnienia suwerenności zbiorów danych i optymalizacji kosztów ich obsługi, a także wysokiej wydajności i odporności usług pamięci masowej oraz bezproblemowej integracji z innymi usługami chmurowymi OVHcloud.

Usługa OVHcloud Enterprise File Storage wykorzystuje m.in. technologię ONTAP firmy NetApp i pozwala na obsługę zbiorów danych o rozmiarze sięgającym nawet 58 TB. Jak przekonują przedstawiciele OVHcloud nowa usługa zapewnia zapewnia wysoką wydajność zarówno pod względem liczby operacji na sekundę (IOPS), jak i przepustowości. Usługa ta jest już oferowana za pośrednictwem centrów danych OVHcloud we Francji i Niemczech. Wedle zapowiedzi dostępność usługi Enterprise File Storage będzie systematycznie rozszerzana.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *