SprzętRynek

Panasonic zaprezentował trzy zaktualizowane wersje przenośnego urządzenia Toughbook N1

Nowe modele – Toughbook N1 najnowszej generacji, Toughbook N1 Tactical oraz Toughbook N1 Flat –  przeznaczone są dla różnych branż – firm kurierskich i logistycznych, sił zbrojnych i służb bezpieczeństwa publicznego oraz pracowników mobilnych firm pocztowych, kurierskich czy magazynów. Wszystkie trzy urządzenia są już dostępne na rynku.

Panasonic zaprezentował trzy zaktualizowane wersje przenośnego urządzenia Toughbook N1
Toughbook N1 Tactical Źródło: Panasonic

Toughbook N1 najnowszej generacji (Mark3) ze zintegrowanym kątowym czytnikiem kodów kreskowych – urządzenie stosowane w firmach kurierskich i logistyce ostatniej mili – posiada procesor Qualcomm Octa Core z poszerzoną pamięcią 4GB i 64GB pamięci Flash – czyli dwukrotnie więcej niż w poprzedniej generacji. Wyposażono je również w system operacyjny Android 11 oraz pakiet COMPASS – zestaw narzędzi i usług ułatwiających konfigurację, wdrażanie, zarządzanie i zabezpieczanie urządzeń Panasonic z systemem Android.

Urządzenie posiada wyświetlacz klasy 550cd/m² i 4,7-calowy pojemnościowy wielodotykowy ekran HD. Może być ono również używane z opcjonalnym rysikiem Stylus Pen. W pełni wzmocnione urządzenie jest tak samo wytrzymałe jak zawsze, zapewniają przedstawiciele Panasonic. Przetestowano je zgodnie z normą MIL-STD-810G i zbadano na upadek z wysokości 2,1 m. Z kolei zakres temperatury roboczej urządzenia wynosi od -20° do +50°C.

Panasonic zaprezentował trzy zaktualizowane wersje przenośnego urządzenia Toughbook N1
Toughbook N1 najnowszej generacji Źródło: Panasonic

Podręczny Panasonic Toughbook N1 posiada również autorskie rozwiązanie dokujące do pojazdów zaprojektowane przez zespół Panasonic Global Docking Solutions. Stacja dokująca została ergonomicznie zbudowana przy użyciu materiałów kompozytowych w celu uzyskania idealnego połączenia lekkości i trwałości, a ponadto umożliwia dokowanie i odblokowanie jedną ręką. Urządzenie najnowszej generacji to model łączący WiFi i 4G.

Przeczytaj również
64-bitowy procesor ARM R a historia kolejnych przełomów

Toughbook N1 Tactical

Ten specjalny wariant urządzenia naręcznego z systemem Android przeznaczony jest do użytku w siłach zbrojnych i służbach bezpieczeństwa publicznego, takich jak policja. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, jest ono gotowe do pracy w najbardziej wymagających warunkach. To w pełni wytrzymały handheld o klasie odporności IP68 na pył i wodę, stworzony zgodnie ze standardami MIL-STD-810G, aby sprostać ekstremalnym temperaturom i wibracjom przy spełnieniu wspólnych kryteriów NIAP. 4,7-calowy, antyrefleksyjny wyświetlacz o jasności 550 cd/m² wyposażono w tryb wykrywania deszczu i pracy w rękawicach.

Urządzenie może pracować do 12 godzin z funkcją zmiany użytkownika bez wyłączenia systemu. Działa na systemie operacyjnym Android 11 z długoterminowymi aktualizacjami bezpieczeństwa i może być używane w parze z Panasonic COMPASS. Zapewnia też obsługę wszystkich potrzebnych zespołowi mobilnemu aplikacji dzięki procesorowi Qualcomm Octa Core z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej Flash.

Toughbook N1 Flat

To płaska wersja Toughbook N1 z systemem Android, zaprojektowana dla kierowców dostawczych ostatniej mili, pracowników magazynów czy techników serwisu terenowego. Urządzenie posiada oparty na kamerze zintegrowany skaner kodów kreskowych. Jak zapewniają specjaliści Panasonic, należy ono do najcieńszych i najlżejszych urządzeń ręcznych w kategorii 4,7″, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem dla pracowników mobilnych w branży pocztowej i kurierskiej, transporcie oraz logistyce. Urządzenie można też sparować przez Bluetooth w ramach dedykowanego rozwiązania skanującego, np. dla potrzeb pracowników magazynowych korzystających z „ubieralnych” czytników kodów kreskowych.

Pojemnościowy wielodotykowy wyświetlacz HD przeznaczony jest do użytku w jasnym świetle słonecznym lub w deszczu, czy w rękawiczkach. Urządzenie może być również używane z opcjonalnym rysikiem. Do dyspozycji użytkownika jest tylna kamera 8MP i przednia kamera 5MP do rejestrowania dokumentów wraz z funkcjami kamery internetowej. Urządzenie może funkcjonować do 12 godzin z funkcją zmiany użytkownika bez wyłączania systemu. Działa na systemie operacyjnym Android 11 z długoterminowymi aktualizacjami bezpieczeństwa i jest wyposażone w procesor Qualcomm Octa Core z 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci Flash. Toughbook N1 Flat obsługuje system Android Enterprise ze wsparciem w postaci Panasonic Complete Android Services and Security (COMPASS).

Przeczytaj również
Euvic stawia na akwizycje i planuje debiut giełdowy
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *