Zmiany kadrowe

Patrick Zammit nowym CEO firmy TD SYNNEX

TD SYNNEX ogłosił dzisiaj (20 czerwca), że Patrick Zammit zostanie nowym Chief Executive Officer. Zastąpi na tym stnowisku Richa Hume’a, który przechodzi na emeryturę, choć pozostanie w zarządzie TD SYNNEX.  Zmiana nastąpi 1 września.

Patrick Zammit nowym CEO firmy TD SYNNEX

„Pełnienie funkcji CEO TD SYNNEX było największym przywilejem w mojej karierze zawodowej. Jestem dumny z kultury, którą zbudowaliśmy, naszej koncentracji na partnerach i zaangażowania w dązeniu do doskonałości klientów, a także podejścia zorientowanego na cel, które przyjęliśmy w naszej działalności” – powiedział Rich Hume.

„W dynamicznym i ciągle zmieniającym się krajobrazie technologicznym Patrick jest właściwym liderem, aby budować na tym fundamencie, kontynuując dostarczanie wartości naszym klientom i dostawcom w całym ekosystemie. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem TD SYNNEX osiągnie jeszcze wyższy poziom” – dodał.

Patrick Zammit, który od stycznia 2024 r. pełnił funkcję Chief Operating Officer firmy, odegrał on kluczową rolę w koordynowaniu strategii biznesowej firmy, napędzaniu rentownego wzrostu i przyspieszaniu wdrażania nowych, szybko rozwijających się technologii. Kierował regionem europejskim TD SYNNEX od 2017 roku, po przejęciu Avnet Technology Solutions przez Tech Data. W 2021 roku jego rola została rozszerzona o obowiązki w regionie APJ.

Praca Patricka Zammita w Avnet, która rozpoczęła się w 1993 roku, obejmowała różne stanowiska kierownicze, a jej zwieńczeniem było stanowisko Global President dywizji Technology Solutions, gdzie zasiadał w zarządzie. Wcześniejsze role Patricka Zammita w Avnet obejmowały stanowisko President of EMEA Electronic Marketing i europejskiego CFO.

Jestem zaszczycony, że mogę zastąpić Richa i poprowadzić TD SYNNEX do kolejnego rozdziału. Z niecierpliwością czekam na możliwość budowania na silnych fundamentach, które stworzyliśmy i kontynbuowania naszej strategii oraz planu działania w zakresie cyfryzacji, aby mieć pewność, że stale dostarczamy największą wartość naszym współpracownikom, partnerom, dostawcom i akcjonariuszom” – powiedział Patrick Zammit. „Rich był i jest wybitnym liderem i nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nim w roli członka naszego zarządu” – dodał.

Rich Hume dołączył do ówczesnej firmy Tech Data w 2016 roku jako COO, a w 2018 roku objął stanowisko CEO. Podczas swojej kadencji pomógł przeprowadzić firmę przez okres znacznego wzrostu i transformacji, w tym przejęcie Avnet TS, przejęcie firmy na własność prywatną we współpracy z Apollo Asset Management oraz udaną fuzję Tech Data i SYNNEX.

Pod jego kierownictwem TD SYNNEX przyjął kulturę przywództwa służebnego, koncentrując się na wzmacnianiu pozycji pracowników, wspieraniu środowiska inkluzywnego i budowaniu firmy, której cel wykracza poza sukces finansowy.

TD SYNNEX to jeden z globalnych dystrybutorów rozwiązań dla systemów IT z siedzibą w Clearwater na Florydzie i Fremont w Kalifornii. Działa w ponad 100 krajach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *