Zmiany kadrowe

Paul Cormier dyrektorem generalnym Red Hat

Wcześniej pełnił funkcję prezesa ds. produktów i technologii. Na stanowisku dyrektora generalnego firmy red Hat zastąpił Jima Whitehursta, który w styczniu br. został mianowany prezesem IBM.

“Szanse rozwoju Red Hat nigdy nie były większe niż obecnie. Jestem zaszczycony, że mogę przewodzić firmie, pomagając naszym klientom w rozwiązywaniu ich problemów i utrzymywać Red Hat w czołówce najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań IT” – podkreśla nowy dyrektor generalny firmy Red Hat.

Z oficjalnych informacji wynika, że Paul Cormier w strukturach firmy Red Hat był jednym z orędowników koncepcji otwartej chmury hybrydowej, która została wykorzystana m.in. w kontekście tworzenia platformy Red Hat OpenShift. Zdaniem przedstawicieli firmy, platforma ta, jako najbardziej kompleksowe środowisko Kubernetes do zastosowań korporacyjnych stała się podstawą wdrażania chmury hybrydowej w wielu branżach. Paul Cormier był też zaangażowany m.in. w szereg przejęć zrealizowanych przez firmę Red Hat w ostatnich latach. Odpowiadał też m.in. za nawiązanie współpracy partnerskiej z koncernem Microsoft. Odegrał również kluczową rolę w połączeniu Red Hat z IBM, koordynując rozwój firmy przy jednoczesnym zachowaniu jej niezależności i neutralności. Paul Cormier jest związany z firmą Red Hat od 2001 roku.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *