Zmiany kadrowe

Paul Cormier dyrektorem generalnym Red Hat

Wcześniej pełnił funkcję prezesa ds. produktów i technologii. Na stanowisku dyrektora generalnego firmy red Hat zastąpił Jima Whitehursta, który w styczniu br. został mianowany prezesem IBM.

Paul Cormier dyrektorem generalnym Red Hat

“Szanse rozwoju Red Hat nigdy nie były większe niż obecnie. Jestem zaszczycony, że mogę przewodzić firmie, pomagając naszym klientom w rozwiązywaniu ich problemów i utrzymywać Red Hat w czołówce najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań IT” – podkreśla nowy dyrektor generalny firmy Red Hat.

Z oficjalnych informacji wynika, że Paul Cormier w strukturach firmy Red Hat był jednym z orędowników koncepcji otwartej chmury hybrydowej, która została wykorzystana m.in. w kontekście tworzenia platformy Red Hat OpenShift. Zdaniem przedstawicieli firmy, platforma ta, jako najbardziej kompleksowe środowisko Kubernetes do zastosowań korporacyjnych stała się podstawą wdrażania chmury hybrydowej w wielu branżach. Paul Cormier był też zaangażowany m.in. w szereg przejęć zrealizowanych przez firmę Red Hat w ostatnich latach. Odpowiadał też m.in. za nawiązanie współpracy partnerskiej z koncernem Microsoft. Odegrał również kluczową rolę w połączeniu Red Hat z IBM, koordynując rozwój firmy przy jednoczesnym zachowaniu jej niezależności i neutralności. Paul Cormier jest związany z firmą Red Hat od 2001 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *