Zmiany kadrowe

Paweł Ciesielka nowym prezesem Proacta SA

Notowana na NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta SA, decyzją Rady Nadzorczej, powołała nowy zarząd. Funkcję prezesa zarządu objął Paweł Ciesielka, który wcześniej pełnił funkcję CTO oraz wiceprezesa spółki. W zarządzie znaleźli się również Maciej Grzywacki oraz Arkadiusz Zachwieja.

Paweł Ciesielka nowym prezesem Proacta SA

Zmiany są następstwem konsolidacji podmiotów w jedną spółkę akcyjną. Połączenie kompetencji nowego zarządu zapewnić ma perspektywę dalszego rozwoju działalności operacyjnej Proacta SA oraz wzrostu atrakcyjności spółki na rynku kapitałowym, poinformowali jej członkowie.

“Moim priorytetem jest dalszy rozwój technologiczny spółki przede wszystkim w zakresie naszych innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Zamierzamy nie tylko skuteczniej odpowiadać na potrzeby lekarzy i specjalistów, ale również zdobywać nowe obszary rynkowe dzięki skalowaniu produktów i usług opartych o naszą platformę DataBION. Jestem przekonany, że nasza obecność na giełdzie umocni pozycję spółki, co przyczyni się do dalszego wzrostu wartości z korzyścią dla naszych akcjonariuszy” – skomentował Paweł Ciesielka, prezes zarządu Proacta SA.

Wiceprezesem spółki został Maciej Grzywacki, który pełnił tożsamą funkcję w Proacta sp. z o.o. Jest odpowiedzialny za nadzór nad realizacją projektów, działalność operacyjną oraz współpracę z partnerami. Do zarządu Proacta SA powołany został również Arkadiusz Zachwieja, który dotychczas pełnił funkcję prezesa w spółce. Z racji swojego dużego doświadczenia związanego z rozwojem spółek na rynku kapitałowym, będzie odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie Proacta na NewConnect oraz kontakt z inwestorami.

Przypomnijmy, że Proacta specjalizuje się w usługach IT w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania oraz opracowywaniu algorytmów predykcyjnych opartych na sztucznej inteligencji, skupiając się głównie na analizie danych medycznych. Spółka oferuje autorską platformę DataBION, umożliwiającą gromadzenie i przetwarzanie danych medycznych oraz genetycznych dla lekarzy i specjalistów.

Pod koniec ubiegłego roku Proacta SA oficjalnie zakończyła proces przejęcia Proacta sp. z o.o. W dniu 29.12.2023 Sąd Rejestrowy dokonał wpisu połączenia prawnego spółek w KRS.

Spółka w ramach zakończonej emisji akcji serii M pozyskała ponad 1,5 mln zł. Pozyskane środki pozwolą na realizację głównych celów rozwojowych Proacta SA związanych z dalszą komercjalizacją autorskiej platformy DataBION.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *