Rynek

PFR przygotował warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji

Raportowanie ESG – w zakresie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego – w przyszłości zapewne dotknie każdą polską firmę. Będzie się to wiązało z nowymi wyzwaniami w obszarze procesów, powołania odpowiedzialnych osób czy też wprowadzenia dodatkowych obowiązków. Podjęcie działań w tym zakresie w miarę szybko, pozwoli przedsiębiorstwom przygotować się do raportowania oraz zastanowić się m.in. na jakiej podstawie wyliczyć ślad węglowy firmy, który jest integralną częścią raportu ESG, wskazują przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju.

PFR przygotował warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji

Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego” PFR przygotował, aby pomóc organizacjom w obszarze raportowania ESG, a dokładnie obliczania śladu węglowego, przedstawienia w raporcie ESG i pokazania jakie działania firma może podjąć, by go zminimalizować. Program powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy poprowadzą serię warsztatów.

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:

  • Zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego.
  • Zbadają ślad węglowy swojej organizacji (w przypadku formy warsztatów dla zespołów z organizacji).
  • Pozyskają materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania.
  • Poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji oraz wpłyniecie na zrównoważony rozwój firmy.

Zainteresowani warsztatami mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy.

Praktyczny program pozwoli poznać ślad węglowy organizacji lub zdobyć kompetencje potrzebne do własnych wyliczeń, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów.

PFR przygotował również kurs on-line „Raportowanie ESG w praktyce”, który w ujęciu teoretycznym przekazuje podstawową wiedzę w zakresie ESG, przybliża standardy raportowania oraz wskazuje dobre praktyki polskich firm w tym obszarze. Program będzie dostępny na platformie kursowej pod tym linkiem. Wspomniane warsztaty są natomiast uzupełnieniem kursu i w jeszcze bardziej praktycznym wymiarze przedstawiają tematykę ESG.

Pod tym linkiem znajdują się natomiast dodatkowe informacje oraz możliwość zapisu na warsztat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *