BranżaRynekPolecane tematy

Pierwszy laptop firmy Microsoft trafi na rynek już za miesiąc

Surface Laptop, bo tak nazywa się pierwszy klasyczny komputer przenośny w ofercie firmy Microsoft ma charakteryzować się m.in. wysoką wydajnością, wysokiej jakości ekranem, a także – wyjątkowo długim czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym. Urządzenie trafi do sprzedaży już w czerwcu.

Pierwszy laptop firmy Microsoft trafi na rynek już za miesiąc

Zgodnie z zapowiedziami już niebawem dostępna w sprzedaży rodzina urządzeń Microsoft Surface powiększy się o sprzęt typu laptop. Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że nowy komputer firmy Microsoft będzie charakteryzować się m.in. wysoką wydajnością i długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym – według oficjalnych informacji w pełni naładowany akumulator wystarczy nawet na 14,5 godzin ciągłej pracy. Według szacunków firmy Microsoft w typowych zastosowaniach ma to być czas nawet o 4 godziny dłuższy, niż na zasilaniu akumulatorowym może pracować 13-calowy MacBook Pro. Surface Laptop będzie wykorzystywać wydajne procesory z rodziny Intel Core 7. generacji i czerpać w pełni z możliwości środowiska Windows 10 S.

Nowy komputer firmy Microsoft będzie charakteryzować się m.in. wysoką wydajnością i długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym – według oficjalnych informacji w pełni naładowany akumulator wystarczy nawet na 14,5 godzin ciągłej pracy.

Komputery linii Surface Laptop będą wyposażone w 13,5-calowy ekran zgodny z technologią PixelSense, zapewniający wysoką jakość obrazu i dodatkowo zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej oraz funkcji pisania Windows Ink. Wedle zapowiedzi ekran komputera Surface Laptop będzie pokryty szkłem Gorilla Glass. Ciekawostką jest m.in. fakt, że wyspowa klawiatura i obszar roboczy urządzenia będą pokryta tkaniną Alcantara. Takie rozwiązanie ma zapewniać m.in. wygodę i cichą pracę klawiszy. Pracę ułatwiać ma też duży, precyzyjny gładzik. Surface Laptop ma być też lekki (1,25 kg) i cienki (14,5 mm).

Przeczytaj również
Zdaniem szefa Microsoft, warto obserwować start-upy zajmujące się ekologią

Surface Laptop został stworzony m.in. w celu odświeżenia klasycznego formatu komputera typu laptop zwłaszcza pod kątem oczekiwań pokolenia użytkowników, które niebawem wejdzie na rynek pracy.

Przedstawiciele producenta podkreślają, że Surface Laptop został stworzony m.in. w celu odświeżenia klasycznego formatu komputera typu laptop zwłaszcza pod kątem oczekiwań pokolenia użytkowników, które niebawem wejdzie na rynek pracy. Dodatkowo komputer ten ma być zoptymalizowany pod kątem jak najlepszego wykorzystania możliwości systemu operacyjnego Windows 10 S.

Polska jest jednym z 20 krajów, w którym komputer Surface Laptop można nabyć w ramach programu przedsprzedaży. Na rynku nowy komputer firmy Microsoft będzie dostępny w połowie czerwca. Cena komputera Surface Laptop w najmniej rozbudowanej konfiguracji to niecałe 1000 USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.