Zmiany kadrowe

Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii

26 października br. nowym ministrem rozwoju i technologii został Piotr Nowak, były wiceminister finansów w latach 2015-2020.

Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii
Źródło: www.gov.pl

Piotr Nowak to absolwent Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył także studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzone przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Uzyskał tytuł CQF – Certificate in Quantitative Finance. Jest także absolwentem podyplomowego programu „International Security” na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

Z rynkiem finansowym związany od 2004 roku. Pracował  w polskich i zagranicznych instytucjach finansowych zajmując się m.in. obligacjami i instrumentami pochodnymi na stopę procentową  z regionu środkowej i wschodniej Europy, instrumentami dłużnymi, indeksami giełdowymi.

Z początkiem 2015 roku rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia tego samego roku pracował w Money Makers TFI S.A.

W latach 2015-2020 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał m.in. za finansowanie budżetu państwa. Od stycznia 2021 roku do października tego roku doradca Szefa (Managing Director) Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektor Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych (Monetary and Capital Markets) MFW.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *