Rynek

Platforma integracyjna Tibco zoptymalizowana pod kątem Big Data

W nowej odsłonie platforma Fast Data ma ułatwiać integrację i analizę danych niezależnie od ich źródeł – obsługiwane mają być zarówno wewnętrzne źródła informacji, aplikacje oferowane w modelu cloud oraz urządzenia składające się na Internet Rzeczy.

Platforma integracyjna Tibco zoptymalizowana pod kątem Big Data

Zdaniem przedstawicieli firmy Tibco zdolność efektywnego formułowania wniosków i podejmowania decyzji w oparciu o rosnące ilości danych są dziś kluczowe dla utrzymania pozycji konkurencyjnej w wielu gałęziach biznesu. Jednocześnie niezbędne ma stawać się sprawne zarządzanie danymi generowanymi w toku działania organizacji oraz przebiegu różnego rodzaju zdarzeń biznesowych.

Odpowiedzią na potrzeby związane z zarządzaniem zdarzeniami, a także integracją i analizą informacji mają być funkcjonalności wprowadzone w nowej wersji środowiska Fast Data. Platforma ta ma wspierać wielokanałową integrację danych pochodzących ze źródeł wewnętrznych, systemów chmurowych, kanałów mobilnych, a także sieci skomunikowanych urządzeń tworzących Internet Rzeczy.

„Wraz z nową wersją platformy Tibco Fast Data dostarczamy niezbędną dziś firmom architekturę do ekstrahowania informacji i zarządzania nimi. Rewolucja w obszarze Internetu Rzeczy zmieniła sposób uzyskiwania i analizy danych. Platforma Tibco Fast Data pozwala klientom z różnych sektorów spełniać nadzieje pokładane w Big Data – jednym z współczesnych czynników rozwoju biznesu” – mówi Matt Quinn, dyrektor ds. technologii w firmie Tibco Software.

Poza szeregiem konektorów oraz interfejsów pozwalających łączyć platformę Fast Data z nowymi źródłami danych, wspierany jest też obszar wizualizacji danych. Oparte na technologii HTML5 kokpity mają usprawniać zdolność do podejmowania decyzji niezależnie od sytuacji, w jakiej w danym momencie znajduje się użytkownik oraz od urządzenia z jakiego korzysta. Wspierana jest też m.in. natywna integracja z platformą przetwarzania zdarzeniowego Tibco StreamBase.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *