Agenda 2023

Potrzeba nowego przywództwa IT

Jaromir Pelczarski, CIO i dyrektor zarządzający Alior Bank rekomenduje do Agendy CXO HUB pilną rozmowę o potrzebie nowego przywództwa w IT.

Potrzeba nowego przywództwa IT

Członkowie Rady Programowej CXO HUB przedstawiają rekomendacje do tematów spotkań naszej społeczności w 2023 r. Jakie tematy zagoszczą w Agendzie CXO HUB “Ludzie – biznes – technologia” – o tym zadecydują głosy samej społeczności. Poprosiliśmy o rekomendacje:
  • Dlaczego warto rozmawiać o danym temacie?
  • W jaki sposób?
  • Z kim?

Zapraszamy do lektury rekomendacji do Agendy CXO HUB 2023 oraz oddania głosu w ankiecie udostępnionej w ramach Grupy CXO HUB w serwisie LinkedIn!
Państwa głos zdecyduje o czym będziemy dyskutować w 2023!

Potrzeba nowego przywództwa IT

Nowe przywództwo w IT – z nowym wzorcem cech, odpowiedzialności, podejścia jest niezbędne abyśmy jako liderzy tego obszaru podołali wszystkim wyzwaniom o których mówimy w dzisiejszej dyskusji. Jest to więc poniekąd temat nadrzędny, fundamentalny. Jaka powinna być organizacja „obszaru IT” w nowoczesnym przedsiębiorstwie, które przetrwało Covid? Czy obecny model pracy hybrydowej, to rzeczywiście docelowa formuła? Przecież kiedyś ewangeliści AGILE wymagali takiej zmiany organizacji, aby WSZYSCY siedzieli razem. Na jednym piętrze, w jednej przestrzeni bez ścian i w totalnym zaangażowaniu emocjonalnym. A teraz?

To nie są abstrakcyjne pytania, tylko pytania, na które odpowiedź definiuje i określa cały schemat środowiska pracy, od małych szczegółów po kluczowe decyzje. Jak budować efektywne, kreatywne zespoły, gdy wyzwaniem jest włączenie kamery na Teams? Jak budować poparcie i zaangażowanie w decyzje o inicjatywach, które decydują o realizacji najważniejszych celów biznesowych?

To są pytania o skuteczny model przywództwa. Jeżeli „owocowe czwartki” nie przyciągają do biur, to co? Trzeba też wziąć pod uwagę dynamikę sytuacji. Szybką (potencjalnie) oscylację pomiędzy rynkiem pracownika i pracodawcy. Czy po ostatniej fali zwolnień w big-tech, odbiorcy (banki, telekomy, FMCG) także zmniejszą zatrudnienie? Czy owi doświadczeni pracownicy zasilą rynek i dadzą wsparcie mniejszym firmom umożliwiając ich cyfryzację?

Powinniśmy o tym rozmawiać i z teoretykami przywództwa, i praktykami, z ekspertami rynku pracy. Wymiana wiedzy i opinii na ten temat w naszym gronie – liderów IT – daje szansę wszystkim na unikanie błędów i większą skuteczność.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *