Informacje prasoweBranża ITRynek

Producent atramentów i farb drukarskich modernizuje systemy IT

Firma Marabu wdroży system ERP firmy IFS w celu uproszczenia i usprawnienia kluczowych procesów biznesowych. Nowe rozwiązanie będzie wspierało wszystkie najważniejsze obszary działania niemieckiego producenta atramentów i farb drukarskich. Pozwoli też zminimalizować liczbę interfejsów oraz wykorzystywanych w firmie systemów.

Producent atramentów i farb drukarskich modernizuje systemy IT

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Marabu — wiodący producent atramentów i farb drukarskich z siedzibą w miejscowości Tamm niedaleko Stuttgartu w Niemczech — wybiera system IFS Applications™ w celu modernizacji i usprawniania operacji. Wartość kontraktu wynosi około 1,5 miliona euro.

Firma Marabu, której siedziba znajduje się w miejscowości Tamm (koło Stuttgartu), rocznie produkuje ponad 3000 ton wysokiej jakości farb i atramentów drukarskich, z czego ponad 80% sprzedaży stanowi eksport na rynki zagraniczne. Firma postanowiła wymienić dotychczasowe, przestarzałe już rozwiązanie ERP, którego aktualizacje nie są dostępne.

Po przeanalizowaniu oferty kilku producentów systemów ERP firma Marabu wybrała system IFS Applications 8, zakupując komponenty do obsługi produkcji, projektowania, zasobów ludzkich, zarządzania dokumentacją, zarządzania jakością, finansów, dystrybucji, a także sprzedaży i marketingu.

„Postanowiliśmy uprościć codzienne procedury robocze naszych pracowników, udostępniając im w tym celu nowoczesne rozwiązanie w najnowszej wersji” — powiedział Mathias Ihme, dyrektor ds. IT w firmie Marabu. „Chcemy też zminimalizować liczbę interfejsów oraz działających systemów. Zdecydowaliśmy się na system IFS Applications, ponieważ firma IFS wzbudziła nasze zaufanie — zespół przedstawił przekonującą prezentację systemu idealnie dostosowanego do naszych potrzeb”.

„Z wielką przyjemnością witamy w gronie naszych klientów firmę Marabu — jest to uznana organizacja w sektorze B2B i B2C w przemyśle przetwórczym. Efektem naszych inwestycji w tym sektorze jest wzrost liczby producentów stawiających na system IFS Applications w celu zwiększenia elastyczności i sprostania dzisiejszym wyzwaniom dla biznesu” — powiedział Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *