Zmiany kadrowe

Prof. Jacek Leśkow szefem NASK

Na stanowisko Dyrektora NASK został powołany przez Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego w dniu 15 lutego br. Zastąpił Krzysztofa Silickiego, który ponownie objął stanowisko zastępcy dyrektora NASK odpowiedzialnego za kwestie cyberbezpieczeństwa i innowacji.

Prof. Jacek Leśkow szefem NASK

Dr hab. inż. Jacek Leśkow, prof. Politechniki Krakowskiej, dotychczas zajmował w NASK stanowisko zastępcy dyrektora ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych. Podczas swojej kariery przez kilkanaście lat pracował na University of California jako Dyrektor Laboratorium Konsultingu w Departamencie Statystyki, był również Prorektorem ds. Naukowych w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Przez 7 lat był członkiem Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, a przez 2 lata – członkiem Komitetu Doradców przy Ambasadorze USA w Warszawie.

W swojej pracy naukowej Dr hab. inż. Jacek Leśkow specjalizuje się w sztucznej inteligencji i statystycznej obróbce sygnałów. Doktoryzował się w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk w 1987 roku, habilitację uzyskał w 1999 roku na Politechnice Wrocławskiej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *