PracaProgramowaniePolecane tematy

Programiści Java najlepiej zarabiającą grupą developerów

Połowa programistów Java otrzymuje całkowite wynagrodzenie sięgające od 9,5 do 12,2 tys. zł miesięcznie. Takie zarobki dotyczą specjalistów z co najmniej 3-letnim doświadczeniem i umiejętnością wykonywania złożonych projektów programistycznych.

Programiści Java najlepiej zarabiającą grupą developerów

Z najnowszych analiz firmy Sedlak & Sedlak wynika, że starsi programiści wyspecjalizowani w technologii Java mogą liczyć na najwyższe zarobki w branży IT. Całkowite, miesięczne wynagrodzenia połowy z nich kształtują się bowiem w przedziale 9,5 do 12,2 tys. zł. Z kolei zarobki osób zatrudnionych na stanowisku starszego programisty C/C++ mieszczą się w przedziale od 9,5 tys. zł do 11,6 tys. z miesięcznie. Trzecią, pod względem wysokości uposażenia, grupę programistów stanowią specjaliści z zakresu tworzenia aplikacji na platformy mobilne. Mediana ich wynagrodzeń mieści się w przedziale od 8 tys. do 13,5 tys. zł miesięcznie.

Jednocześnie, najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni na zasadach kontraktowych. Według analiz firmy Sedlak & Sedlak połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie miesięczne w wysokości co najmniej 12 tys. zł brutto. Starsi programiści zatrudnieni na umowę o pracę otrzymują pensję niemal o 2 tys. zł niższą. Ogółem, najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni w firmach IT działających w sektorze finansowym – połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie większe niż 12,6 tys. zł.

Na najwyższe zarobki mogą liczyć programiści zatrudnieni w firmach z Mazowsza. W przypadku takich firm mediana całkowitego, miesięcznego wynagrodzenia starszych programistów zatrudnionych na umowę o pracę sięga 11 tys. zł brutto. Dla porównania mediana wynagrodzeń programistów zatrudnionych w firmach z województwa pomorskiego wynosi 9,5 tys. zł brutto, zaś w województwie śląskim sięga 8,2 tys. zł brutto. Analogicznie, na najwyższe zarobki w grupie programistów z niedużym doświadczeniem mogą liczyć osoby zatrudnione na zasadzie kontraktu. W ich przypadku mediana wynagrodzeń sięga 6,1 tys. zł brutto. Jest to kwota średnio o 1,2 tys. zł wyższa od zarobków młodszych programistów zatrudnionych na umowie o pracę i o ponad 2 tys. zł wyższa od mediany wynagrodzenia osób o niedużym doświadczeniu pracujących na podstawie umowy zlecenia.

Analiza firmy Sedlak & Sedlak stanowi podsumowanie aktualnych wynagrodzeń na 93 stanowiskach z branży IT. Stosowne badanie zostało przeprowadzone w pierwszym półroczu 2017 roku na grupie 87 działających w Polsce firm z sektora IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *