Zmiany kadrowe

Przemysław Berendt szefem Tech Hubu Volvo Cars w Krakowie

Menedżer dołączył do zespołu Volvo Cars and R&D Software Engineering od 1 marca. Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, Przemysław Berendt będzie odgrywał kluczową rolę w kierowaniu budową nowego centrum, a także odpowiadał za rekrutację i pozyskiwanie talentów w dziedzinie oprogramowania oraz analityki danych. Celem tych działań jest osiągnięcie przez krakowski oddział sprawności operacyjnej do końca bieżącego roku.

Przemysław Berendt szefem Tech Hubu Volvo Cars w Krakowie

Przemysław Berendt od 15 lat buduje zespoły technologiczne i tworzy marki technologiczne zajmujące się softwarem w Polsce i na świecie. Ostatnio rozwijał firmę Talent Alpha: od małego start-upu do globalnej platformy talentów programistycznych wraz z inteligentną platformą ich doboru, działającej w ponad 40 krajach.

“Rozległe doświadczenie Przemka w rozwijaniu i prowadzeniu firm technologicznych w różnych regionach geograficznych, firmach średniej wielkości i start-upach sprawia, że idealnie pasuje do tej roli. Nie mogę się doczekać współpracy z nim i lokalnym zespołem w celu stworzenia naszego najnowszego centrum oprogramowania w Krakowie, które będzie uzupełnieniem naszych istniejących centrów inżynieryjnych na całym świecie” – skomentował Alwin Bakkenes, Head of Software Engineering w Volvo Cars.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *